Kredi Kartı

ATM’den Kredi Kartı Borcunu En Son Saat Kaça Kadar Ödenir

Her ne kadar dijital bir dünya yaşıyor olsak ta bazen bu durumdan uzak kalabiliyoruz. Yani yapacağımız tüm işlemler dijital olmak zorunda değil. Manuel olarak ta yapmak zorunda olduklarımız oluyor. Buna örnek gösterilebilecek bir çok olay vardır hayatımızda. Buna benzer olarak Kredi kartı borcunu ödeme zorunluluğumuz son ödeme tarihi ile sınırlı kalabiliyor. Bu durumda fiziken para yatıracak kişiler belli süreler içerisinde bu işlemlerini gerçekleştirmek zorunda.

Bilindiği üzere kişiler artık tüm harcamalarının ödemesini kredi kartı ile yapıyor. Bu aşamada aylık düzenli olarak ödemesi gereken asgari tutarlar söz konusu. Bu tutarın ödenmemesi ile kartınız kullanıma kapatılıyor ve belli aşamalar sonrası da nakit çekime kapatılmış oluyor. Kişilerde bu negatif durumda kalmamak için kart borcunun asgarisini ödemek istiyor. Ancak ATM’den yapılan ödemelerde kredi kartı borcu en son saat kaça kadar ödenir sorusu soranlarda yok değil.

Bankamatikten Kredi Kartı Borcu Ödeme

Bankamatiklerden nakit olarak kredi kartı asgari tutarını ödemek istiyorsanız burada bir sonraki güne geçiş saati olan gece 00:00’dan önce ödeme yapmanız gerekiyor. Kredi kartının ödenmesi için elbette önünüzde birden çok alternatif bulunurken bazı durumlarda nakit olarak ATM’den kart borcu ödemesi yapmak zorunda kalınabiliyor. Kartınızın borcunu güncel olarak en yaygın hizmet olan mobil ve internet bankacılığından anlık ödeyebiliyorsunuz. Ancak burada ödeme yapabilmeniz için hesabınızda para olması gerekir. Zira aynı bankanın kartını kullanıyorsanız hesapta para olması halinde bankanın sistemi hesabınızdan otomatik olarak asgari tutarını çekecektir. Fakat B bankacının kart borcunu A bankasındaki hesaptan alması mümkün değildir.

Ödeme Yolları

Kredi kartınıza ait borçlarınızı ödeyebilmeniz için önünüzde bulunan yollar şu şekilde sıralanabilir:

  • Bankamatiklerden
  • İnternet ve mobil bankacılıktan
  • Banka hesabından EFT
  • Banka şubesinden
  • Telefon Bankacılığı ile

Okunmalı : Kredi Kartı Borcunu Ödemezsem Hapis Yatar mıyım?

Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi Saat Kaç

Size kolay gelen yol ile ödeme yapabileceğiniz kredi kartınızın ödeme yaptığınız tutar kadarda harcama limiti artmış oluyor. Bazı durumlarda limit artırmak zorunda kalabiliyorsunuz. Bu gibi durumlarda bankanızın ATM’sinden kartlı giriş yaparak kart borcunuzu son ödeme tarihinden önce de ödemeniz mümkün. Kredi Kartı Son Ödeme tarihi itibariyle gece saat 24:00 e kadar kart borcunuzu nakit para ile ATM’den yatırma yapabiliyorsunuz. Kredi Kartı Ekstresi en son saat kaça kadar ödenir diye bir sorunuz varsa makalemizde ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Hesabınızda para yoksa, nakit para yatırmak için bankamatik bulamıyorsanız bu aşamada ödeme yapabilmek için başkasından destek almanız doğru olabilir. Kartınızın bankasında hesabı olan bir dostunuzdan kart borcunuzun en azından asgari tutarının ödenmesi için yardım almak kart borcunuza faiz işlemesinin ya da nakit para çekimine kapatılmasının önüne geçebilir.

Kart borçlarının zamanında ödenmesi için bir hesabınıza otomatik ödeme talimatı vermek ve bu hesapta borçların ödenmesini sağlayacak nakit paralar tutmak zaman içerisinde sizi bir çok mağduriyetten kurtaracaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu