GündemÖzel HaberYaşam

Levent Değilmiş. Ünlü Sanatçının Soyadı Herkesi Şaşırttı.

Yıllardır büyük beğeni ile dinlenilen şarkıları kadar son yıllarda yaptığı yardımlar ile ön plana çıkan Haluk Levent herkese ters köşe yaptı. Yıllardır sanatçının Levent soyadı olduğunu düşünün herkes duyduklarına inanamadı. Sosyal Medya hesabında acil ibaresi herkesin farklı tanımlamasına neden olmuştu. Fakat gerçek ortaya çıktı.
AHBAP Derneğini kurduktan sonra herkesin gönlünü fetheden Haluk Levent’i takip edenler soyadı üzerinde hiç durmamıştı. Ancak hayranlarından birisinin çektiği dikkat ile milyonlarca kişinin gönlünde taht kuran Haluk Levent’in gerçek soyadının Acil olduğu ortaya çıktı. Sosyal medya hesabında bulunan acil kelimesinin yapılan yardımlarda aciliyet taşıdığına inanılıyordu fakat herkesin beklentisinden uzak bir durum gündeme ortaya çıktı. Doğal olarak bu durum karşısında hayranları da şaşkınlığını gizleyemedi.
Bazı internet sitelerindeki biyografilerde Haluk Levent için Acil soyadı kullanılıyordu. Haluk’un kızının ise Ela Acil, kardeşinin ise Berkant Acil olarak tanıtılıyor olması dahi Levent soyadının üzerine çıkamamıştı.

Haluk Levent’in Eğitimi de Şaşırtıyor

Adana Yüreğir’de 26 Kasım 1968 yılında dünyaya gelen rock şarkıcının asıl bilinen adı Haluk Levent. 9 kardeşe sahip Levent sekizinci kardeş olarak dünyaya gelmiş, ilkokulu Sabancı okulunda Liseyi ise yaşam sürdüğü Adana’da Atatürk Lisesinde okudu. Haluk Levent sonrasında yüksek öğretimi ile hayranlarını şaşırtıyor. Nedeni ise önce Karadeniz Teknik Üniversitesinde Orman Mühendisliği, sonrasında Ankara Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı, Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Fizik, Ankara Üniversitesinde ise Muhasebe bölümünde eğitim gördü. Bu kadar çok okula kayıt yaptırmasına rağmen ailesinin maddi sıkıntıları yüzünden okulunu bitiremediği belirtiliyor.

İlk Albümü Yollarda Çok Sevildi

Haluk Levent ilk olarak Yollarda albümü ile müzik severlerin karşısına çıktı. Bu albüm öylesine tuttu ki tüm şehirleri dolaşarak konser verdi. Bir çok yardıma muhtaç olan kişilere özelliklere çocuklar için yardım kampanyaları yaptı ve halen yapıyor.
Arkadaş Albümü Dünya Standartlarında Haluk Levent 1993 yılı Yollarda Albüme sonrası 1995 yılında da Bir Gece Vakti ile vitrinlere çıktı. Burada bir milyona yakın satış yapması 1996 yılında üçüncü albümü olan Arkadaş ile piyasada kendisin gösterdi. Kendisinin de en çok sevdiği ve dünya standartlarını yakaladım dediği Arkadaş albümündeki şarkıların hepsi çok sevildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu