GündemÖzel Haber

Kepez Antalya’ya Bir Seyir Terası Daha Kazandırıyor

Yapımı devam eden Varsak- Masa Dağı yolunda incelemelerde bulunan Başkan Hakan Tütüncü, “On binlerce kamyon hafriyat kullanarak ve adeta iğne ile kuyu kazarak önemli bir yol projesini gerçekleştiriyoruz.” dedi. Tütüncü, yolun şehir merkezinin görüldüğü alanına da seyir terası yapacaklarını söyledi.

Antalya manzaralı bulvara seyir terası

Kepez Belediyesi, kendi imkânlarıyla Masa Dağı bölgesinde zorlu yeryüzü oluşumlarını ortadan kaldırarak, devasa bir bulvar açıyor. Varsak bölgesini, Masa Dağı güzergâhından Antalya Bulvarı’na bağlayacak olan yolun; doğu ve batı bölümlerini açabilmek için iş makineleriyle büyük kayaçlar kırılırken, derin vadiler de hafriyatla dolduruluyor.  Fen İşleri ekipleri, bulvarın Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki doğu yakasının yapımının önündeki kaya duvarı ve vadi engelini aşabilmek için yoğun bir mesai ile çalışıyor. Kayaları kırarak yolu yamaçtan aşağıya indiren fen işleri ekipleri, yol güzergâhındaki vadi engelini de hafriyat ile aşıyor.  Vadi tabanının yol seviyesine getirilebilmesi için binlerce kamyon hafriyat kullanılıyor.

“Yeni yollar Kepez’e değer kazandırıyor”
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de ilçenin en önemli yol yapım şantiyesi olan Varsak- Masa Dağı yolunda devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Vadi tabanını hafriyatla doldurulması çalışmasını bir süre izleyen Başkan Tütüncü, yolun yapımı hakkında bürokratlarından bilgi aldı.
Tütüncü, yaptığı açıklamada, “Bugüne kadar 1000 km.den fazla yol açtıklarını belirterek,  “Yol yapımında büyük işlere imza atıyoruz. Çok önemli yol projeleriyle bugüne kadar kendinden söz ettirmeyi başarmış bir belediyeyiz. En çok sevdiğimiz şey yeni yollar açmak. Görev süremiz boyunca 1000 km.den daha fazla yeni yol açtık. Açtığımız her yol da şehrimize değer kazandırıyor.”  dedi.

Varsak, Masa Dağı ve Antalya Bulvarı’na bağlanıyor
Varsak-Masa Dağı yolunun da şehre ciddi bir değer kazandıracağına işaret eden Tütüncü, açıklamasında şunları kaydetti: “Varsak bölgesini, Masa Dağı’na buradan da Antalya Bulvarı’na bağlayan bir yol inşa ediyoruz. Varsak ile Masa Dağı arasında doğrudan ulaşımın sağlanabildiği bir yol yoktu. Mahallelerin, evlerin, kimi zaman tarlaların, bahçelerin ve taşlık alanların arasında geçen daracık yollardan Varsak ile Masa Dağı arasında ulaşım sağlanabiliyordu. Bu problemi ortadan kaldırmak için önemli bir proje geliştirdik. On binlerce kamyonluk hafriyat kullanarak adeta iğne ile kuyu kazar gibi çok önemli bir yol projesini gerçekleştiriyoruz.

Masa Dağı’na yeşil dokulu bulvar
Başkan Hakan Tütüncü, dolgu çalışması sonucu oluşan yol harici alanlara seyir terası yapacakları bilgisini paylaşarak, “Varsak- Masa Dağı yolunun şehir merkezinin kuş bakışı görülebildiği alanına güzel seyir terası yapacağız. Yol çalışmasıyla trafiği rahatlatırken, oluşturacağımız güzel yeşil dokuyla da hemşehrilerimizin gündüz ya da akşam saatlerinde ve gün batımında Antalya’nın eşsiz manzarasının güzelliğini seyredebilecekleri yaşam alanları üretiyoruz.”ifadesini kullandı.
Bu yıl içerisinde yapımı tamamlanması planlanan Varsak-Masa Dağı yolu, şehrin iki yakası arasındaki bulvarı bağlayacak.
Şehir içi ulaşımının rahatlamasına katkı sağlayacak olan uzunluğu 3 bin metre, genişliği 20 metre olan yol, Masa Dağı üzerinden batıdaki Antalya Bulvarı ile doğudaki Süleyman Demirel Bulvarı arasında ulaşım imkânı sağlayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu