GündemSporYaşam

Halı Sahalar Ne Zaman Açılıyor? Halı Sahalarda Maçlar Başlıyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapılan kabine toplantısı sonrasında yeni normal hayata başlangıcın ikinci kademesinin 1 Haziran tarihi itibariyle başlayacağı müjdesini verdi. Halkın en çok tercih ettiği spor etkinliklerinin başında gelen halı sahada futbol maçları uzun süredir yapılamayanlar arasında. Koronavirüs salgını tedbirlerinden nasibini alan halı sahalar ne zaman açılacak? Halı Saha Maçları ne zaman başlıyor? Yeni normal hayata kısa süre kala halı sahaların durumu hakkında sizlere bilgiler vermek istedik.

Halı Saha Müsabakaları Oynanmaya Başlayacak

Süper lig maçlarının Haziran ay’ında başlayacak olması, beraberinde spor müsabakalarının da başlayacağı anlamına geliyor. Halkın en çok tercih ettiği halı sahalarda amatör maçlar ise süper lige bağlı olmasa da virüs tedbirlerinden nasibini aldı. Bu anlamda Halı saha karşılaşmalarının halka ne zaman açılacağı merak konusu oldu.

Halı Saha Maçları Haziran’da Başlıyor

28 Mayıs tarihi akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Kabine Toplantısı sonrası gerekli açıklamalar Başkan Erdoğan tarafından yapıldı. Erkanların başına geçen bir çok kişinin merak ettiği soruların ana başlıklarına açıklama yapan Başkan Erdoğan gerekli ayrıntıların kurumlarca yapılacağına değindi. Yeni normal hayat ile 1 Haziran tarihinden itibaren yeni tedbirler ile bir çok yaşam unsuru hayata geçiyor. Restoranlar, düğün salonları gibi yerlerin açılması ile 1 Hazirandan itibaren halı saha müsabakalarında halka açılması bekleniyor.

Yeni tedbirler ile halı sahalarda müsabakaların nasıl yapılacağına dair açıklama bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu