GündemÖzel HaberYaşam

Adana’da 29 Mayıs Cuma Namazı kılınacak yerler ve camiler

Coronavirüs salgınları kapsamında alınan tedbirlerden bir tanesi de camilerin ibadete kapatılması oldu. Ancak yeni normalleşme sürecinin başlaması ile yapılan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan 29 Mayıs tarihinden itibaren Cuma namazlarının kılınmasının belli şartlara bağlandığı açıkladı. Adana’da 29 Mayıs Cuma Namazı kılınacak yerler ve camiler bu açıklama sonrası aranılan husus oldu.

Adana Cuma Namazı Kılınacak Camiler

Cuma namazı kılınmasında öncelikli olarak sokağa çıkma kısıtlaması olan kişilerin evden çıkmamaları. Bu manada hastalık belirtileri taşıyan kişilerin mutlaka evde kalmaları da uyarılar arasında. Cuma namazının yerine getirilmesinde camiler ve yerler gerekli temizliği yapılacak ve dezenfekte edilecek.
Ortak kullanım olarak camilerde bulunan abdest alınan yerler, şadırvanlar ve tuvaletler tedbirler kapsamında kapalı olacak. Cemaatle kılınacak olan Cuma namazında vatandaşların maske takması zorunlu.
Adana’da Cuma Namazı Kılınacak Yerler ve Camiler ile ilgili duyuruyu İl Müftülüğü yaparken aynı zamanda namaz kılınırken alınacak tedbirler hakkında gerekli afişler ve duyurular da hazırlandı. Adana Merkez İlçelerinde Cuma Namazı kılınacak yerler ve camiler şu şekilde,

Çukurova Cuma Namazı Kılınacak Yerler ve Camiler

Yüreğir Cuma Namazı Kılınacak Yerler ve Camiler

Sarıçam Cuma Namazı Kılınacak Yerler ve Camiler

Seyhan Cuma Namazı Kılınacak Yerler ve Camiler


Tam Liste

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu