GündemYaşam

Güldür Güldür Show Oyuncuları Kimler?

Son yıllarda en çok izlenen tv programları arasına giren Güldür Güldür Show bir çok tiyatro oyuncusunu ünlü haline getirdi. Yeni sezona giren programda kendisini kahkahaya boğan sanatçıların kim olduğunu araştırma yoluna giden milyonlarca tiyatro sever bulunuyor. Bu anlamda arama başlıkları Güldür Güldür Show oyuncuları kimler olarak karşımıza çıkıyor.

Sezona girerken bir çok oyuncu ile yollarını ayırmasına karşın yeni oyuncuları da bünyesine katan Ali Sunal’ın hazırlamış olduğu Güldür Güldür Show oyuncularını sıralarsak kafamız karışmaz diye düşünüyorum. Yeni sezona girerken Murat Akkoyunlu ve Dağhan Küleğeç kadroya katıldı. Sevilen tipleri ile oyuncular; Ali Sunal, Alper Kul, Açelya topaloğlu, Aziz Aslan, Burak Topaloğlu, Berkay Tulumbacı, Ecem Erkek, emre Altuğ, Mahir İpek Evrim Akın, Meltem Yılmazkaya, Doğa Rutkay, Onur Atilla, Onur Buldu, Özgün Aydın, Simge Günsan, Sinan Çalışkanığlu, Uğur Bilgin, Dağhan Küleğeç, Murat Akkoyunlu, Ünal Yeter.

Ali Sunal

Babasının izinden yürümeye devam eden Ali Sunal her daim siması ile Kemal Sunal’ı hatırlatıyor. 1977 yılında doğan Ali Sunal, Yeditepe Üniversitesinde İşletme eğitim gördü. Onlarca film ve dizide oynadı. Dormen tiyatrosunda yer aldı. Çok sevilen program Güldür Güldür Show yönetmenliğini yapan Ali Sunal oturduğu yerden güldürmeye devam ediyor.

Açelya Topaloğlu

Güzelliği ile bir çok kesimi kendisine bağlayan Açelya Topaloğlu 1986 İzmir doğumlu. Dansa önem veren Açelya bu anlamda Tan Sağtürk Okulunan dans eğitimi de aldı. Anadolu Ateşi kadrosunda da bulunmasına rağmen tiyatroya yöneldi. 2008-2009 yıllarında müzikal eğitimi aldı ve 2013 yılında da Konservatuar Tiyatro Bölümünü bitirdi.

Alper Kul

1975 doumlu olan Alper Kul oyunculuk eğitimini yurt dışında aldıktan sonra kendi yazdığı ve oynadığı oyunlar ile kendisine beyaz perdede yer buldu. Onlarca sinema filminde oynadı. Güldür güldür show programında İsmail olarak karşımıza çıkıyor.

Burak Topaloğlu

1988 yılında Bakırköyde doğan Burak Topaloğlu Haliç Üniversitesi, Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Bahadır karakterini yansıtan oyuncu Sabit Kanca filmi ile beyaz perdeyle tanışmıştı.

Doğa Rutkay

Rutkay Aziz’in ilk çocuğu olan Doğu Rutkay 1978 yılında Ankara da doğmuş. 2000 yılında Mimar Sinan Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Günaydın İstanbul Kardeş dizisi ile Türk izleyici de taht kurdu.  Yeter karakteri ile bizleri güldüren Doğa ikiz annesi.

Onur Atilla

Bizleri en çok güldüren simalardan birtanesi de İbrahim karakteri ile karşımıza çıkan Onur Atilla. 1986 yılında doğan Onur tiyatroyla lise yıllarında tanışsa da 2007 yılında çok izlenen Kavak Yelleri ile televizyona adım attı.

Onur Buldu

Bergama’da 1982 yılında doğan Onur Buldu, Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro bölümünü bitirdi. Organize işler filmi sinemaya katılımını sağladı. Avrupa yakası ile ekranlara taşınan Onur Buldu Bilal karakterini canlandırıyor.

Murat Akkoyunlu

Bir çok sinema filmini izlememe rağmen beni en çok güldüren filmi Sağ Salim olmuştu. Bizimkiler dizisi uzun soluklu olarak izlediğimiz rol aldığı diziydi. Rus Gelin filmideki karakter kendisine Sadri Alışık Ödüllerinde Umur Veren Oyuncu ödülünü kazandırdı.  Bursa Devlet Tiyatrosunda oynayan Akkoyunlu 1973 yılında doğdu. TRT’de çocuk programı da yaptı.

Aziz Aslan

1981 Yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açan Aziz Aslan eğitiminin ardından 2012 yılında Bahçeşehir Üniversitesi oyunculuk bölümünde yüksek lisans yaptı. Zeytinburnu Belediyesi ile Çağdaş Drama Derneğinden tiyatro eğitimi gördü. Çocuklar için tv programı skeçleri yazan Aziz Aslan Eyvah Eyvah 3 filminde rol aldı. Olur Olur sinema filmi ile Kahve Bahane Tv dizisinde de kendini gösterdi.

Ecem Erkek

1989 Ankara doğumlu olan Ecem Erkek Güldür Güldür Showa katılmasının ardından çok sevilen tiplerden birisi oldu. Ankara Üniversitesi Tarih Coğrafya Tiyatro Ara Sanat Dalından mezun olan Erkek Hacettepe Türkçe topluluğundan diksiyon dersi, Mamak Belediyesi Konservatuarında da tiyatro eğitimi almıştır. Naime karakteri ile herkesin beğenisini alan Ecem hayat sırları dizisiyle ekranlara taşındı. Güzel sesi ile büyüleyen Erkek ayrıca katıldığı Taksim Trio ile youtube üzerinde milyonlarca görüntüleme aldı.

Simge Günsan

Avustralya’da 1988 yılında doğan Simge Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümünden mezun oldu. TV ve sinemadan ziyade tiyatrolarda rol aldı.

Berkay Tulumbacı

1991 Lefkoşa doğumlu olan Berkay Anadolu Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu. İkinci dereceden işsizlik yanığı ile Genç Yetenek ve Erkek Oyuncu ödüllerini aldı. Kocaman Ailem, Ateş Böcceği ve Kara Ekmek dizilerinde rol aldı. Aslı Gibidir sineme filmiyle 2019 yılında beyaz perdeye taşındı.

Uğur Bilgin

Aslen Karadenizli olan Uğur Bilgin 1980 yılında İstanbul doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesinde eğitim gördü. 9 Eylül Üniversitesinde sahne sanatları bölümünde okudu. Organize İşler 2 sinema filminde komiser karakterini canlandırdı. Kolonya Cumhuriyeti, Cici Babam, Böcek, Plajda, Kağıt ve Organize Filmler ile sinemaya taşındı.

Emre Altuğ

Her ne kadar herkes müzisyen olarak tanısa da kendisi tiyatro eğitimi görmüştür.  1970 yılında doğan Altuğ Niğdelidir.  İstanbul üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Tiyatro bölümünde eğitim gördü. 90’lı yıllarda Sezen Aksu, Nilüfer, Sertap Erener gibi devlerin vokalistliğini yaparken aynı zamanda Dormen Tiyatrosunda roller aldı. Şimdiye kadar beş albüm çıkaran sanatçı müzikte ve tiyatroda aynı başarıyı yakalayınca ikisini de devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu