Gündem

Google Play’den indirilen Yılın En İyi Uygulamaları Açıklandı.

Son dakika haberleri – Android kullanıcılarının en yakın uygulama indirme sayfası olan Google Play binlerce oyun ve uygulamayı bünyesinde barındırıyor. Bu anlamda her yıl oyun ve uygulama dalında en çok indirilen ve kullanılan uygulamaları da her yıl açıklama yoluna gidiyor. Yıl içerisinde indirilen en iyi uygulamalar hakkında Google’dan açıklama geldi.

2021 Yılının En İyi Uygulamaları

Google Play Mağazası uygulama indirdiğimiz neredeyse tek sayfa. Burada yılın en iyi uygulamaların ait listeleme yapıldı. Her ne kadar oyunlar kadar ilgi görmese, gelir getirmese de google bu uygulamalara da açıklık getirdi.

Öyle ki Google 2021 yılında kullanılan uygulamaları tek başlık halinde sundu. Sanırım çok değer vermiyor olacak ki halk oylamasında bulunan kategorileri bile ayırmamış. 24 tane uygulamayı göreceğiniz listede hepsini ayrıntılı olarak görebiliyorsunuz.

Uygulamalara Pandemi Damga Vurdu

Uygulamalara bakıldığında en aşina olduğunuz bilindik olanı Clubhouse. Bu uygulama sohbet tabanlı ve sosyal ağ uygulaması. Kısa sürede önemli yükseliş yaşadı. Başka bir uygulama ise internet web tasarımı olan wix mobil uygulaması oldu.

Bu yıl ki listeyi genelde pandeminin yön verdiğini söylemek mümkün. Nitekim Eve kapanmış olan insanlar yaşam kalitesini artırmak için birkaç adım atmış. Meditasyon, terapi, sakinlik, bitki tanıma, bitki yetiştirme, gelişim kitapları gibi bir çok uygulama var. Hatta bazı kitapları 5 dakikalık özetlere çeviren Uptime, BoldVoice diksiyon mobil uygulaması listeye girmiş. Ancak çoğu deneme sürümünü indirdikten sonra uygun görmesi halinde abone üyelik alıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu