Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Mesele Dolar, Faiz Değil’ dedi.

Cumhurbaşkanı bir dizi ziyaretler ve miting yapmak üzere Siirt ilindeydi. Burada bir programa katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2008 yılındaki krizin teğet geçeceğini belirtmiştim, teğet geçti. Mesele dolar, faiz değil anlamak için geri çekilip akıl ve vicdan penceresinden bakmak yeterli” dedi.

Siirt’te Demokrasi Buluşmasında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile Demokrasi Buluşması etkinliği programına katılmıştı. Buradaki görüntüler kamuoyuyla paylaşıldı.

Bakan Güldal Akşit’e Vefa

Programda Eski Turizm ve Devlet Bakanı Güldal Akşit’in vefatını hatırlatan Erdoğan, Allah’tan rahmet diledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine verdiği bir müjdeden bahseden Erdoğan; mağarada sıkıştırılan ve etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısının 9 olduğunu belirtti. Onlar kaçacak biz kovalayacağız, bunların kökünü kurutacağız. İnşallah bize durmak duraksamak yok dedi.

Siirt’in Damadı Cumhurbaşkanı Erdoğan

Kendisinin Siirt’in damadı olduğunu bir kez daha hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan,evlendiği yıllardaki Siirt olmadığı, buranın çok göç verdiğini, bunun sebebinin terör olduğunu söyledi. Göç etmelerine sebep olan terörün hesabını verdiklerini ve vereceklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı yaptıkları bu tür buluşmaların orta yaş ve üstüne hatırlatma ayrıca gençlere de tecrübe aktarımı vesilesi olarak gördüklerini ve bundan sonra da devam etmesi gerektiği üzerinde durdu.

Kriz Teğet Geçecek Demişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2008 yılındaki krizden de bahsetti. O dönem teğet geçeceğini söylediğini ve teğet geçtiğini, burada meselenin dolar faiz olmadığını söyledi. Dün kendimizle birlikte tüm mazlum ve mağdurların güvenliği için ne dedik “ Dünya beşten büyüktür” diyerek meydan okuduk. Bugün yine kendimizin, dostlarımızın ekonomik özgürlüğü, refahı, geleceği için “Dünya Beşten Büyük” diyoruz diye sözlerini sürdürdü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu