GündemSağlıkYaşam

Alo 182 Hattı Aranmıyor, Ulaşamıyorum. Ne Yapmalıyım?

Rahatsızlığı olması nedeniyle tedaviye ihtiyacı olan kişilerin internet dışında randevu almak istediği numara Alo 182 hattı. Ancak bu hat bazı durumlarda aranamıyor. Kişiler bu numaraya ulaşamaması nedeniyle de mağduriyet yaşıyor. Bölgesel olarak şikayetler bulunsa da 182 hattı aranmıyor sorusunun cevabı için teknik olarak her türlü önlemler alınmış durumda. Yine de bazı durumlarda ulaşılamıyor olması teknik bir sorun.

Telefon ile çok aranılması nedeniyle ulaşılamayan Alo 182 hattı bazen karşımıza meşgul olarak çıkabiliyor. Rahatsızlığı nedeniyle muayene olmak isteyen kişi sayısının fazlalığı ile çok kişinin aradığı 182 hattına ulaşamadığınız zaman yapmanız gereken husus tekrar aramanız. Bir süre sonra tekrar denemeniz halinde söz konusu hatta ulaşım sağlayarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Bu hatta ulaşım sağlayamıyorsanız ve hastaneye de gitmeniz gerekiyorsa aslında en büyük kolaylık internet üzerinden randevu almanız olacaktır. Şartlarınız buna elverir mi bilinmez ancak e-devletten giriş yaparak ta randevunuzu alabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı MHRS sistemi ile vatandaşlara TC numarası ve şifre ile giriş yapma suretiyle dijital ortamda hastane randevunuzu almanıza kolaylık sağlıyor.

Rahatsızsınız, ağrılarınız var, muayene olmak için Alo 182 hattını arıyorsunuz, karşınıza telesekreter çıkmasını beklerken sürekli meşgul çalıyor. Sonra tekrar deniyorsunuz. Tekrar, tekrar. Bu hatta ulaşım sağlayamıyorsunuz. Bu aşamadan sonra 182 neden aranmıyor? 182 Neden Cevap vermiyor sorusunun cevabını aramaya başlıyorsunuz.

Milyonlarca kişiye hizmet veren hastane randevu numarası Alo 182 teknik olarak yoğunluk sebebiyle sizlere cevap veremeyebilir. Bu durumda yapmanız gereken biraz zaman geçmesini beklemek ve tekrar aramak olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu