GündemMemurlarÖzel Haber

18 Mayıs Pazartesi Günü Memurlar İdari İzinli Olacak

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının Salı gününe gelmesi nedeniyle sokağa çıkma yasağının uygulanması ile bazı illerde dört günlük sokak yasağı uygulanacak. Bu yasak kapsamında ise kamu kurumlarında görev yapan personellere idari izin müjdesi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyuruldu. 18 Mayıs Pazartesi günü kimler izin yapacak, kamu kurum ve kuruluşları açık olacak mı? Sokağa çıkma yasağında kurumlar açık olur mu? Bütün bu soruların cevabı yazımızda.

18 Mayıs Pazartesi İdari İzinli Olunacak

Gerileme döneminde olmasına karşın ve yapılan açıklamalar ile kontrol altında tutulduğu belirtilen coronavirüs salgınında tedbirler alınmaya devam ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklama ile 16-19 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağının devam edeceğini duyurdu. 18 Mayıs Pazartesi gününe dek gelmesi nedeniyle yapılan açıklamada kamu çalışanları bu tarihte idari izinli sayılacak.

Kamu Kurumlarında Gerekli Tedbirler Alınacak

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan duyuru da kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan yöneticilerin gerekti tedbirleri alarak hizmetlerin aksamaması, zorunlu hizmetlerin yerinde yürütülmesi amacıyla personel bulundurulması kaydı ile kamu kurumlarında görev yapan çalışanların 18 Mayıs Pazartesi günü idari sayılmalarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından uygun görüldüğü belirtildi.

Seyahat İzni Alınması Gerekiyor

Coronavirüs tedbirleri nedeniyle bir çok ilde sokağa çıkma yasağı bulunurken bununla birlikte seyahatlerde yasak durumda. Bu nedenle vatandaşlar ramazan bayramının yaklaşması ile bayramı ailelerinin yanında geçirmek istiyor. Burada bazı illerde seyahate izin verilirken bazı illerde de sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Seyahat yasağı bulunan iller için ise Alo 199 hattından ve e-devlet üzerinden izin alınması gerekiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu