EkonomiSon Dakika Çiftçi HaberleriZiraat Bankası

Ziraat Bankası’ndan Traktör ve Tarımsal Ekipman Kredisi

Tarımsal üretim amaçlı olarak ihtiyacınız olan ekipmanlar gelişen teknoloji ile çiftçilerin tarım işlerini oldukça kolaylaştırdı. Bu anlamda farklı ekipman ihtiyacı olan kişilerin finans desteği her zaman olduğu gibi Ziraat Bankası şubelerinden isteyen kişilere şartlara uyulması halinde veriliyor. Tarımsal üretimin konusu olan hayvansal, bitkisel ve su ürünlerinin üretiminde ihtiyacı olan çiftçiler bu desteği alabilmek için banka şubelerine başvurması gerekiyor. Ziraat Bankası Ekipman kredileri Traktör, Biçerdöver alımı için de kullanılıyor.

Traktör, Biçerdöver Kredileri Ziraat’ten

Gerçek ve tüzel kişilikler üretimin konusunu teşkil eden hayvan üretimi, bitkisel üretim ve su ürünleri üretimleri ile avcılığı için tarımsal mekanizasyon aletlerinin alımı için Ziraat Bankası finans desteğinden faydalanabiliyor. Çiftçinin en çok ihtiyacı olan ekipman ise traktörler. Bu anlamda da tarımla uğraşan çiftçinin başta traktör alımında olmak üzere, biçerdöver ve diğer hasat makineleri olan çayır biçme, silaj, süt sağım makinesi, süt soğutma tankı, balya, yem karma makinesi, patos, suluk, yemlik, balık bulucu cihazlar, kültivatör gibi mekanik araçların alımına Ziraat Bankası’ndan kredi kullanabiliyor.

Okunmalı : Traktör Alımında % 50 Hibe Desteği

Çiftçi tarım üretiminde kullanacağı tüm aletlerin sıfır ve ikinci el alımında finans desteğini Ziraat Bankasından karşılayabiliyor. Bu manada da dileyen ikinci el traktör alımı için de bankadan finans desteği alabiliyor. Bu desteğin alınmasında ise tarımsal mücadele aracı haricindeki tüm mekanik aletler zirai kredilendirme belgesi alım şartı ile veriliyor. Çiftçinin sabit faizli olarak alabildiği bu kredi tahsisi bankanın anlaşmalı olduğu firmalardan satın alınması halinde kredinin vade sonuna kadar sabit faizli kredi alımı söz konusu ediliyor.

Okunmalı : Kredi Kartına Taksitle Traktör

Çiftçinin sabit faizli olarak Ziraat Bankasından tarımsal üretim kredisi alabilmesi için ise Cumhurbaşkanlığınca verilen kararlardaki şartları taşıyor olmanız önemli. Bu sayede düşük faizli tarımsal üretim kredisi alım yolunuz açılmış oluyor.

Okunmalı : Çiftçi Yatırımına % 50 Hibe

Hangi Belgeler İsteniyor?

Tarım ürünlerinin üretiminde alacağınız mekanizsayon kredisine başvuruların Ziraat Bankası şubelerinden olduğunu belirtmiştik. Bu manada gerçek kişi olarak faaliyet gösteren çiftçilerin düşük faiz oranlı kredi alabimesi için kimlik, Çiftçi Kayıt Belgesi, Tarım yaptığınıza dair teşvik edici konumunda olan tapu kaydı ve kira kontratı gibi belgeler, alacağınız krediye karşılık verilcek olan teminat belgeleri ve bilanço esasıyla üretim gören işletmelerin son 3 yıllık bilançoları ve gelir tabloları istenilen belgeler arasında bulunuyor.

Okunmalı : Ziraat Bankası 2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Kredi

Genç Çiftçi Hibe Desteği Verilmişti

2018 yılında çıkarılan karar ile Genç Çiftçi desteği sunan Ziraat Bankası bu anlamda da kırsal alanda yaşayan ve üretim yapan genç çiftçilere 30 bin liraya kadar karşılıksız hibe kredi veriyordu. Bu manada yeni desteklerin devam edeceği de beklentiler arasında. Önceki dönemlerde sağlanan desteklerin yeni rakamlar üzerinden tekrar verilmesi gündeme gelecek mi merak ediliyor.

Önemli : Kredi alımlarında muhatabınız Ziraat Bankası şubeleridir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu