EkonomiGündem

Ücretsiz İzne Ayrılanlara Nakdi Ücret Ödemeleri 8 Ocak’ta Başlıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal korum kalkanı çalışanlara ve işverenlere destek olmaya devam ediyor. Salgının devam ediyor olması nedeniyle bu imkanın 17 Ocak tarihinden itibaren iki ay daha uzatılması Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından netlik kazandı. Bu aşamada Nakdi Ücret desteği de ödenmeye devam edilecekler arasında.

Ödemeler 8 Ocak’ta Başlıyor

Gündem de bulunan Nakdi Ücret desteğinden faydalanacak kişilerin merakla beklediği ne zaman ödenecek sorusuna ilişkin müjdeli haber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. Ocak ay’ına girmemizin ardından Aralık ayı nakdi ücretini ne zaman alınacağını duyuran Selçuk hak kazanan kişilerin bu ödemeleri 8 Ocak’tan itibaren alacaklarını söyledi.

Banka Şubeleri ve PTT Şubelerinden Alınabilecek

Nakdi ücret alımında kişinin banka hesap numaralarında olan yanlışlık ve eksiklik olması halinde ayrıca TC kimlik Kartları ile PTT şubelerinden alabilecekler. Bakan Selçuk ücretsiz izine ayrılan çalışanların sosyal koruma kalkanı kapsamında alacakları desteğin devam ettiğini, Cumhurbaşkanı kararı ile Resmi Gazetede yayımlanan Nakdi Ücret desteğinin 17 Ocak tarihinden itibaren iki ay daha uzatıldığını açıkladı.

Müjde : SGK Prim Borçlarını Yapılandırma Kredisi Veriliyor.

Yeni Nakdi Ücret Desteği Ne Kadar Oldu?

2021 yılına girilmesi ile açıklanan yeni asgari ücret ile ücretsiz izine ayrılan sigortalı kişilerin alabilecekleri nakdi ücret tutarı da merak konusu oldu. Ancak güncel olarak bu ücretin ne kadar olacağı hakkında bir açıklama bulunmuyor.  Ücretsiz izin maaş desteği olarak devlet eliyle hak kazanan vatandaşlara verilecek olan para kişinin banka hesabına yatırılıyor. Banka hesabı ile iban numarasında eksiklik olanların ise PTT şubelerinden alabilecekleri belirtildi. 17 Nisan 2020 tarihinden itibaren işverenlerin ücretsiz olarak izine çıkardığı çalışanların ve kısa çalışma ödeneğinden faydalanamayan kişiler bu ücreti almaya hak kazanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu