EkonomiOrdan Burdan

Pet Şişe Toplayarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Sokak aralarında pet şişe ve plastik toplayan birçok kesimi gören kişiler son zamanların en çok tartışılan konularından birini pet şişe toplayarak ne kadar para kazanılır sorusunu getirdi. Plastikten üretilen şişeler toplanmasının ardından tekrar üretime konu ediliyor. Toplumun geleceğine büyük bir tehlike olan plastikler ve dolasıyla pet şişeler nasıl değerlendirilir? Ne Yapmalı? Haberimizin ayrıntısın da bulunuyor.

Pet Şişe Toplarsam Para Kazanır mıyım?

İşsizlik ülkemizin büyük bir sorunu. Bu aşamada iş bulamayan bir çok kesim yeniden dönüşüm araçları ile paralar kazanma yoluna gidiyor.  Yeniden dönüşüm araçlarının başında ise plastikler dolayısıyla özellikle su tüketiminde kullanılan pet şişeler geliyor. Maddi kazanç ile geçimini sürdürmek isteyen işsiz kesimin değerlendirdiği pet şişe toplama işlemi ile ne kadar kazanıldığı merak konusu. Bunun nedeni acaba toplanırsa yeteri kadar kazanç sağlar mıyım sorusu. Bunun yanında ek gelir olarak plastik toplama yoluna gitmek isteyen kesimden de bahsetmek söz konusu.

Pet Şişe Toplayarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Pet şişe toplanması ile kazanılacak para miktarı sizin topladığınız plastik şişelerin ağırlığı ile ölçülüyor. Nitekim ekonomi de geri dönüşüm son yılların en cazip türlerinden birisi. Bu nedenle de her türlü plastikler ile kağıt parçaları toplanarak yeniden üretime konu ediliyor. Bu aşamada ise hammadde açısından çok daha kazanç sağlanırken geri dönüşüm sayesinde de çevremiz temizleniyor diyebiliriz.

Okunmalı : Kredi kartı yanımda olmadan ödeme yapabilir miyim?

Ne Kadar Kazanırım?

Sokaklarda bir çok kimsenin pet şişe ve kağıt parçalarını topladığını görmüşsünüzdür. Bu toplanan araçlar geri dönüşümler sayesinde ekonomiye yeniden kazandırılıyor. Bu nedenle de toplayıcısından üreticisine ve toptan alıcısı ile fabrikaya götüren kişilere  kadar her kesim kazanç sağlar. Aylık kazancı yetmeyen bazı kesimlerde ek gelir olarak bu işi yapmaya başladı. Bu sorunun artış göstermesinde ayrıca son zamanlarda yayınlanan Masumlar Apartmanı. Burada zengin olmasına karşın geceleri plastik toplayan Han karakteri sonrası pet şişe toplayarak ne kadar para kazanılır soruları da artış gösterdi. Burada toplayacağınız pet şişenin büyüklüğü ve miktarı önem kazanıyor. Toplanılan plastikler geri dönüşüm merkezlerine götürülerek paraya dönüştürülüyor. Toplanılan şişenin ağırlığına göre kilosu 25 kuruş ile 1 TL arasında bir gelirden bahsetmek mümkün. Tabi burada toplarken yapılan masraflarınız da hariç olarak hesaplanması gerekiyor. Fakat net olarak ne kadar kazanç sağlanacağı hakkında net bir rakam vermek mümkün değil.

Geri dönüşüm ekonomi için vazgeçilemez bir hammadde kaynağıdır. Bu kaynaklar tekrar işlenerek kullanıma sunuluyor. Bu aşamada pet şişeler toplanarak yeniden plastik ürün haline getiriliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu