Ekonomi

Findeks.com İle Kredi Notu Sorgulama

Findeks, kredi notu sorgulama işlemlerinin rahatça yapılabildiği ülkemizin önde gelen dokuz bankası ve Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulan finansal hizmetler veren internet platformu olarak adlandırılabilir.

İnsanların finansal işlemlerinin hızlı, kolay ve güvenilir ortamlarda gerçekleştirmesine yardımcı olan teknolojik ürünler her geçen gün biraz daha hayatımızın içerisine girmektedir. Özellikle bankacılık işlemlerinin günümüzde hem güvenilir ortamlarda hem de hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini yeni nesil teknolojik ürünler sağlamaktadır. Bu ürünlerin yardımcı olduğu bir diğer platformlar ise, bankacılık ve finansal işlemlerin gerçekleştirilmesine zemin hazırlandığı ortamlardır. Bu alanda yapılan çalışmalar çerçevesinde son yılların en gözde platformlarından biri olarak göze çarpanı şüphesiz Findeks’dir. Ülkemizde bankacılık sektörünün köklü birkaç kuruluşunun bir araya gelmesi ile birlikte oluşturduğu platform olarak kullanılan Kredi Kayıt Bürosunun atılımı ile kurulan www.findeks.com bireysel ve gerçek sektöre göre hazırlanmış olan yeni hizmet ortamıdır.

Table of Contents

Findeks Nedir?

Findeks nedir, sorusunun cevabını arayanlar için bu platform kişinin finansal kurumlar başta olmak üzere bankalar ve diğer kurumlarda bulunan kredi borcunu, kredi sicilini, kredi notunu ve diğer finansal işlemlerini kontrol edebildiği yeni platformdur. Kredi Kayıt Bürosunun alt yapısı ile kurulan Findeks platformun nasıl kullanılır? Bu ortamı kullanmak isteyen bireysel ve diğer müşteriler ilk olarak platforma üye olmaları gerekmektedir. Findeks’in resmi internet sitesi üzerinde bulunan “Üye Ol” ikonuna tıklamak kaydıyla gireceğiniz birkaç bilgiden sonra sisteme üye olabilirsiniz. Üyelik işlemlerinin tamamlanmasından sonra “Üye Girişi” bölümünden sisteme girmek suretiyle her türlü hizmetinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Kredi Notu

Findeks platformu üzerinden en çok kullanılan bölümlerden biri de şüphesiz Findeks kredi notu öğrenme hizmetleridir. Findeks kredi notu, bankacılık sektöründe hizmet veren tüm kurumların kendilerinden kredi talebinde bulunan müşterileri ile ilgili olarak değerlendirme yaptıkları sırada Kredi Kayıt Bürosu üzerinde bulunan sicillerinin veya kredi notunun öğrenebilmesine yardımcı platformudur. Findeks’e göre bir kişinin kredi notu değer aralığı 1 ile 1900 arasında olması gerekmektedir. 1 puan dilimi en riskli bölüm iken 1900 rakamı en az riskin olduğu dilimdir. Peki, bir kişi kendi kredi notunu Findeks üzerinden nasıl sorgulayabilmektedir?

Findeks kredi notu hesaplama için ilk olarak platformun resmi internet sitesinde bulunan “Findeks Kredi Notunu Anında Öğren!” bölümünün yer aldığı kutucuğa T.C. Kimlik Numarasını girmeniz ve akabinde sorgula butonuna basmanız yeterlidir. Açılan yeni sayfada sizin ile ilgili bir takım bilgiler yer alırken ayrıca girmeniz istenen bilgileri kutucuklara yazmanız gerekmektedir. Daha sonra ekranın alt kısmında bulunan “Gönder” butonuna bastıktan sonra sizin var olan telefonunuza kısa mesaj yolu ile tek kullanımlık şifre gönderilecektir. Bu şifreyi yeni açılan sayfaya girdikten sonra sizin Findeks Kredi Notunuzun ne kadar olduğu ile ilgili geniş bir bilgi yer alacaktır. Böylece sizler herhangi bir ihtiyacınız için bankadan kredi talebinde bulunmadan önce Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan Kredi Notunuzu Findeks ortamı ile öğrenebilirsiniz. Sorgulamadan sonra eğer kredi notunuz düşük ise, bunu nasıl yükseltebileceğiniz noktasında Findeks danışmanları sizlere yardımcı olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu