Ekonomi

ATM’den Kartsız Dolar Euro Bozdurulur mu? (TL’ye Çevirme)

Elinizde bulunan Dolar parasını Türk Lirasına çevirmek için önümüzde onlarca alternatif yol bulunur. Bunlardan birisi de ATM’den Dolar bozdurma işlemidir. Ancak bu işlemi her bankamatikten yapmanız mümkün değil. Çünkü her bankanın her bankamatiği sizlere döviz hizmeti vermez.

Döviz Bozan ATM’ler

Döviz bozdurmak için geçmişte döviz büroları ve banka şubelerine gitmek zorunda kalan tüketici artık hemen hemen her yerde bu işlemi yapabiliyor. Ancak bu durumda cebinden biraz daha para çıkmış oluyor ve zararına bozduruyor. Çünkü bu durumu fırsat bilen kişiler normal kurların altında fiyatlara alım yapıyor. Sizlere en doğru adresin bankalar olduğunu hatırlatmak doğru olur. Ancak her zaman bu bankalardan döviz bozdurma işlemi yapamazsınız. Hafta sonu, mesai saati sonrası muhtemel dolar bozdurmak isterseniz ilk alternatif yol döviz bozan ATM olmalıdır. Örnek olarak Ziraat Bankası ATM Döviz Yatırma Çekme incelenebilir.

Bankamatikten Dolar Bozdurma

Her bankanın mutlaka döviz işlemi yapan bir bankamatiği mevcut. Daha çok turistik bölgelerde, dövizle işlem yapılması daha muhtemel yerlerde döviz işlemi yapan bankamatik bulunuyor. Bu anlamda kendi hesabınızdan döviz çekmek istiyorsanız yapmanız gereken hesabınızın olduğu bankanın internet sitesinden ATM listesine ulaşmak olur. Fakat kartsız döviz bozan ATM arıyorsanız bu durumda net bir bilgiye ulaşmanız mümkün değil. Çünkü sürekli güncelleme yapan bankalar karşısında bu ATM’ler hakkında bilgiye ulaşmak imkansızlaşıyor. Bu nedenle bankalar nezdinde kendiniz arama yapmanız gerekiyor.

Döviz İşlemi Yapan ATM Listesi

Günümüzde GPS ile google haritalara da giren döviz işlem yapan bankamatikler sizlerin ihtiyacınızı karşılayacak cinsten olabilir. Fakat en doğru adresin bankaların internet siteleridir. Çünkü güncel en doğru bilgi buralardan ulaşılır. Küçük Yatırımcı sizce neye yatırım yapmalı sorusunun cevaplarından birisi de döviz dolayısıyla dolardır.
Bir çok kesim elinde bulunan döviz tutarını kartsız ve hesabı olmadan Türk Lirasına çevirebilir miyim sorusunu soruyor. Pekala bu mümkün. Mesai saati sonrası bankalarda dolar ve euro bozdurma işleminde maalesef daha düşük tutarlardan işlem yapıyor. Bu tutarları kabul ediyorsanız kağıt döviz kurlarınızı ATM’ye kartsız işlemler bölümünden yatırarak karşılığı olan TL’yi kabul etmeniz halinde direk olarak bankamatikten çekme imkanı buluyorsunuz. Bu da sizi bir çok zahmetten kurtarıyor.

ATM’den Altın Bozdurulur mu?

Döviz bahsi geçtiği zaman başta dolar, euro ve altın aklımıza geliyor. ATM’den altın bozdurma işlemi sadece hesabınızdaki altınları satarak gerçekleştirilen bir hizmet. Ancak Dolar ATM’den bozdurma işlemi sayılı bankamatiklerden gerçekleştirilebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu