Eğitim

Erdoğan’dan Öğretmenlere 1000 TL Maaş Artışı Müjdesi Geldi.

Son Dakika Haberlerine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan Asgari Ücret Belirleme Toplantısının gölgesinde yaptığı açıklamada 10 yılını dolduran öğretmenlere uzman öğretmenlik unvanı verileceğini, eğitim sonrası sınavda başarılı olmaları halinde de maaşlarına 1000 TL artış sağlanacağı duyurusun yaptı. Ayrıca Yüksek Lisans yapan öğretmenlerin bu sınavlardan muaf tutulacağını da sözlerine ekledi. Bir müjdede sözleşmeli öğretmenlere geldi.

10 Yılını Dolduran Öğretmenlere 1000 TL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20 ncisi düzenlenen Milli Eğitim Şurasına katıldı. Beştepe de Millet  Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan toplantıda yaptığı konuşması direk öğretmenlereydi. Erdoğan adaylık kaldırma sınavını kaldıracaklarını, öğretmenlerin mesleki gelişmeleri temelinde bir program uygulanacağını söyledi. 10 yılını dolduran öğretmenlere eğitim verileceğini ve eğitim sonrasında sınavda başarılı olanlara aylık 1000 TL maaşlarında artış sağlanacağını yüksek lisans yapan öğretmenlerinde bu sınavdan muaf tutulacağını söyledi.

Doktora Yapan Öğretmenlere 2 Bin Lira

10 yıl sonunda uzman öğretmenler eğitim ile sınav başarısını elde edenler bir derece alacak ve akabinde de 2 bin Lira maaş artışı sağlanacak. Yine bu çerçevede Doktora yapan öğretmenler bu sınavdan muaf  tutularak derece ve maaş artışını direk alacaklar.

Sözleşmeli ve Kadrolu Öğretmen Ayrımı Kaldırılıyor

Birinci dereceye gelen öğretmenlerin ek göstergelerinin 3600 olacağını, sözleşmeli öğretmenlerin kaldırılarak herkesin kadrolu olacağını, sözleşmeli ve kadrolu ayrımının artık yapılmayacağı da açıklamaları arasında bulunuyor. Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarmak için TBMM’ye sunmayı beklediklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan en geniş katılımlı eğitim tüm paydaşlarını kuşatan bir anlayışla gerçekleştirmesine önem veriyoruz diye belirtti.

Bütçede yüksek payı daima eğiteme ayırdıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl bütçenin yüzde 15,7 ini de eğitime tahsis ettiklerini belirtti. Öğretmenler şimdiden verilecek eğitime ve sınava kilitlenmiş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu