Dünya

Uçağın İniş Takımlarına Gizlenen Adam Ölümden Döndü

Önceki gün yerel bir sosyal haber sitesine düşen video da tesadüfen ortaya çıkan uçağın iniş takımlarına gizlenmiş adam haberi popüler oldu. Uçağın kalkışı sırasında fark edilen adam için soruşturma başlatıldı.

Guatemela’dan Miami’ye Kadar Gizlendi

Cumartesi günü ilginç bir haber yansıdı. Guatemela’dan kalkan ve Miami’ye giden bir American Airlenes uçağında fazladan bir yolcunun olduğu ortaya çıktı. Yolcu uçağın iniş takımlarına gizlenmişti.

Uçağın havaalanına inmesinden kısa bir süre kala havaalanı mürettebatının fark ettiği adam Cumartesi günü sabah saatlerinde Miami’ye inen uçağın iniş takımlarında bulundu. Videoyu çeken havaalanı çalışanı ise işinden olacağı korkusuyla videoyu yayınlamasına rağmen yorum yapmaktan kaçındı. Only İn Dade sitesinde yayınlanmasının ardından meydana çıkan haber traji komik.

Sağlık Durumu İyi

Uçağın inmesi sonrası yolcu ambulansla en yakın hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumunun ise iyi olduğu açıklandı.  American Airlenes ise konuya ilişkin olarak güvenlik amaçlı olarak uçuşun kolluk kuvvetlerinin nezaketinde karşılandığını, soruşturmanın devam ettiğini, şirket olarak soruşturmaya destek verdiklerini açıkladı.

Konuya ilişkin olarak Guatemela Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü de bir açıklama yaptı. Konunun orta Amerika’da halen soruşturma halinde olduğunu soruşturmanın selahiyeti açısından bir ayrıntıya yer veremeyeceğini söyledi.

Sınır kontrolü, gümrük, ticaret ve göçmenlikle ilgili ABD federal yasalarını uygulamakla görevli kolluk kuvveti olan ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza’ya Cumartesi günü yorum için ulaşılamadı.

Only in Dade içerik ekibinin bir üyesi olan Dan Vasquez, “Bu videoyu aldık ve çeken kişiyle konuştuk, çok korktu ve birinin bundan sağ kurtulması inanılmaz.” dedi. “Böyle bir rüzgar basıncını hayal edebiliyor musunuz?” dedi. Yaşam insanlara ne gibi yolculuklar vaat ediyor.

Afganistan’dan Kalkan Uçaklarda İnsan Kalıntıları Bulunmuştu

Olay, ABD ordusunun Afganistan’ı tahliye ettiği ve yüzlerce sivilin kalkan uçaklara tutunduğu Ağustos ayındaki durumu hatırlatıyor. Kabil’deki uluslararası havaalanından ayrıldıktan sonra Katar’a inen bir C-17 kargo uçağının tekerlek kuyusunda insan kalıntıları bulunmuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu