Biyografi

Mehmet Akdere Kimdir? Ne İş Yapar? Nereli?

2014 yılında yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile Yenikent Belediye Başkanı seçilen Mehmet Akdere kimdir? Ne İş Yapar? Özellikle bölgesel açıdan yapılan araştırmalarda sorgulanmaktadır.

1969 yılında Aksaray, Yenikent’te dünyaya gelen Mehmet Akdere, ilköğretimini burada tamamladıktan sonra vatani görevini yapar. Sonrasında ise iki yıl süreyle Almanya ve Hollanda ile Avrupa’da çalışır.

Yaşamına Türkiye’de devam etme kararı alan Akdere, burada ticari olarak çalışmalarını yürütmeye başlar. Öncelikli olarak Aydere Yonca Tarım ve Hayvancılık Akaryakıt şirketini kurar. Özellikle Avrupa’da tarımı kolaylaştıran, tarım ve hayvancılık işlerinde kullanılan araçları Yenikent’e getirir. Bu sayede bölgede teknoloji daha çok tarımsal ve hayvancılık alanında kullanılmaya başlar.

Mehmet Akdere Kimdir?
Mehmet Akdere Kimdir?

Yenikent’te kısa sürede yer edinmesinin ardından 2009-2014 yılları arasında Yenikent Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yapar. Sonrasındaki yerel seçimlerde ise Belediye Başkanlığına aday olur. 2014 yılında yapılan Yerel seçimler ile Yenikent Belediyesi Başkanı olarak seçilir.

Mehmet Akdere evlidir ve dört çocuk babasıdır.

Medya ile haberlere iki Mehmet Akdere yansımaktadır. Bu anlamda araştırmalarda karıştırılmalar söz konusu olur. Borsa ile hisse senetlerinden manipülasyonlar yaptığı iddiası ile gündeme gelen ve  tutuklanan Mehmet Akdere konumuzun dışındadır. Aksaray, Yenikent Belediye Başkanı Mehmet Akdere bu anlamda asıl konumuzun içeriğini oluşturmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu