BankalarZiraat Bankası

Ziraat Bankasına Ait Bankamatik ve ATMden ne kadar para çekilir yatırılır

Bankacılık işlemleri limitlere dayalı olarak çalışır. Bu nedenle Ziraat Bankası hesaplarınızdaki paraların yatırılması ve çekilmesinde bankamatiklerde de bir limit bulunur. Atm para çekme ve yatırma ile diğer işlem limitleri de merak edilenler arasında.

  • Ziraat ATM günlük Para yatırma limiti 20 bin lira
  • Ziraat ATM günlük para çekme limiti 5 Bin Lira

Bankalar arasında oldukça önemli olan ve ülkenin devlet bankaları arasında oldukça farklı bir yere sahip olan Ziraat Bankası uzun yıllardan bu yana müşterilerine birçok konuda profesyonel destek vermekte ve müşterilerinin bankacılık işlemleri konusunda hizmet almalarını sağlamaktadır. Ziraat Bankası müşterileri birçok konudaki işlemlerini kısa sürede bankanın herhangi bir şubesini kullanarak gerçekleştirmektedir. Ziraat Bankası’nın verdiği hizmetlerden bir tanesi de bankamatik, yani ATM hizmetidir. Ülkenin dört bir yanında yer alan binlerce bankamatik sayesinde de Ziraat Bankası müşterileri farklı bankacılık işlemlerini problemsiz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Okunmalı : Ziraat Bankası Hesap Numarası Bilgileri

Ziraat ATM Para Yatırma Limiti

Ziraat Bankası bankamatikleri üzerinden evrak gerektirmeyen onlarca işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Ziraat Bankası müşterileri para çekmeden, para yatırmaya, fatura ödemelerinden para transferlerine kadar birçok işlemi günün her saati rahatlıkla yapabilmektedir. Banka müşterilerinin bankamatikleri yaygın olarak kullanma amacı ise istenildiği zaman hesaba para yatırmak ve yine ihtiyaç olduğu zaman hesaplardan para çekmektir. Bu nedenle birçok kişi bankamatikleri para yatırmak ve para çekmek için kullanmaktadır. Para yatırma konusunda birçok bankanın belirlediği para yatırma limiti bulunmaktadır.

Ziraat Bankamatik Para Yatırma Limiti

Bu limit bankadan bankaya farklılıklar gösterebilir. Birçok müşteri sürekli olarak hizmet aldığı bankanın ATM para yatırma limiti hakkında bilgi sahibi olmadığı için çeşitli sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için bankaların ATM para yatırma limitleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Ziraat Bankası ATM para yatırma limiti uzun süredir 20.000 TL’dir. Yani bankanın müşterileri günlük olarak en fazla 20.000 TL tutarında parayı bankamatikler aracılığı ile hesaplarına yatırabilmektedir. Ziraat Bankası genel olarak üç farklı marka bankamatik kullanmaktadır. Bu nedenle bu bankamatikler arasında bazı bankamatikler tek seferde 40 banknot alabilirken, bazı bankamatikler ise tek seferde 200 banknot alabilmektedir.

Okunmalı : Ziraat Kredi Kartı Borcu Öğrenme
Ziraat Bankası Türkiye’de en fazla banka şubesi ile bankamatik ağına sahip iken son aşamada devlet bankalarının yaptığı protokol ile Vakıfbank ve Halkbank ATM‘lerinden de limitler dahilinde para çekme yatırma işlemi yapılabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu