Bankalarİş Bankası

İş Bankası Personel Alımı (Ne zaman, nasıl alınıyor, başvuru)

Türkiye’nin bankası olarak bilinen Türkiye İş Bankası, 1924 yılında kurulmuş, yeni savaştan çıkan yoksul bir ülke olan ülkemizde, bankacılık sektörünün gelişmesine öncülük etmiştir. Kurulduğu günden bugüne, ülkemizin sanayileşmesine azımsanmayacak ölçüde katkısı bulunan İş Bankası, mevduat bankacılığının da öncüsü olmuştur. Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biri olma özelliğini taşıyan Türkiye İş Bankasının tarihi, 90 yıllık bir geçmişe dayanır. Cumhuriyet’in ilk yıllarında, oldukça zor bir dönemde faaliyete geçen İş Bankası, Türkiye’nin kalkınmasında büyük bir pay sahibidir. Birçok alanda yatırım yapan İş Bankası, o yıllarda, yabancıların işletmesinde bulunan birçok sektörün, millileşme sürecini de üzerine almış ve bu konuda da büyük bir başarı sağlamıştır.

İş Bankası Çalışanları

1982 yılında tüketicileri ilk bankamatikler ile tanıştıran İş Bankası,1987 yılından sonra bankamatiklerle ilgili birçok gelişime imza attı. Gelişen teknoloji ile elektronik bankacılığı, bankacılık sektörüne ilk uygulayan banka olma özelliğini taşıyan İş Bankası, bu konuda müşterilerine sunduğu birçok avantaj ile başarılarından söz ettirmeye devam etti. 1980 yıllarında mavi çek aracılığı ile çek kullanımının da yaygınlaşmasına neden olan İş Bankası, bankacılık sektöründe, telefon bankacılığının da önderi oldu. Sürekli genişleyen şube ağı ile beraber, personele olan ihtiyacı devamlılık kazanan İş Bankası, iyi yetiştirilmiş, alanında uzman kişilerle çalışmaya her zaman özen gösterdi.

İş Bankasına İş Başvurusu

Banka çalışanlarının niteliklerinin, müşteri memnuniyetini doğrudan etkilediğinin farkında olan İş Bankası personel alımı konusunda oldukça hassas davrandı ve her zaman kaliteli bir kadro ile çalışmayı tercih etti. Seçtiği personelin üstün performansı ve bankacılık sektöründe hâkimiyetleri doğrultusunda, her alanda yaptığı atılımlarla büyük başarılar elde etti. Açılan sayısız şubelerinde, farklı alanlarda birçok çalışanı istihdam eden Türkiye İş Bankası, her yıl personel alımına devam ediyor. Aldığı personelleri, oldukça ciddi bir eğitimden geçirerek, yetişmesini sağlayan İş Bankası, personeli ile de farkını ortaya koyuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu