Bankalarİş Bankası

İş Bankası ATM Para Yatırma Çekme Limitleri

“Şubesiz Bankacılık” terimi ile birçok işlemi bankalara ait bankamatik, internet şubeleri, cep şubeleri gibi ortamlardan banka şubesine gitmeye ve sıra beklemeye gerek kalmadan birçok bankacılık işlemlerimizi halledebilir duruma geldik. Bu platformlardan havale, EFT, yatırım işlemleri, para çekme, para yatırma gibi birçok bankacılık işlemini evde, işte, tatilde anlayacağınız internet bulunan herhangi bir yerden halledebilirsiniz. Bankacılık işlemlerini şubeye gitmeden halledebileceğimiz bankamatikler, internet şubesi ve cep şubeden önce hayatımıza girmiştir ve şu an para çekme ve para yatırma gibi işlemlerin dışında popülerliğini yitirmiştir.

İş Bankası’na ait bankamatiklerden para çekebileceğiniz en yüksek tutar 5 Bin liradır. Para yatırma işlemi ise 20 bin lira yatırılabilir. Burada yatıracağınız paralar kağıt para olması, bir defada en fazla 40 adet olarak yatırılması gerekir. Aksi takdirde para sıkışması yaşanabilecektir. Ayrıca yatırılan bankaların yırtık, eskimiş ve okunamıyor olması paranızın yatmamasına neden olur. Islak paralarda yatırılamaz. İş bankası kartınızla 2 bin lira çekim yapabilirken işcep karekod ile 3 bin lira para çekebiliyorsunuz. Limit üstü çekimlerde de ücret ödemesi yapmak zorunda kalıyorsunuz.

İş Bankası Bankamatik Limiti

Para yatırma ve para çekme işlemlerinde yine de şubeden işlem yapmaktansa bankamatikler daha avantajlıdır. Bankamatik, şubelerde para yatırma ya da para çekme gibi basit bir işlem için sıra beklememiş oluruz. Bununla birlikte şubelerden yapılan EFT, eğer paranın aktarılacağı hesap aynı şubede değil ise havale, kendi şubenizin haricindeki banka şubelerinden para çekme ve para yatırma işlemlerinde birçok banka tarafından yüksek miktarda işlem ücreti alınmaktadır. Bankamatiklerden yapılan EFT, havale, para yatırma, para çekme gibi işlemlerde ise işlem ücreti alınmamaktadır. Bazı bankalar özellikle EFT işlemleri başta olmak üzere havale gibi bankacılık işlemlerinin bankamatiklerden yapılması durumunda işlem ücreti adı altında 0,50 TL gibi komik bir ücret alabilmektedir.

Para Yatırma Limitleri

İş Bankasının bankamatiklerinde para çekme limiti bulunmasına rağmen para yatırırken herhangi bir limit bulunmamaktadır. İş Bankası ATM para yatırma limiti sadece tek seferde yatırabileceğiniz banknot adedi olaraktır. İş Bankası ATM para yatırırken bir seferde en fazla 40 banknot yatırabilirsiniz. Eğer yatıracağınız para 40 banknottan fazla ise 40 banknotu bankamatiğe yatırıp bankamatiğin yatırdığınız parayı tanımlamasını bekledikten sonra çıkan erkânda işlemi onaylamadan önce “Para Ekleme” komutu ile elinizdeki diğer banknotları da yatırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu