BankalarEkonomiHSBC

HSBC Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru, ayrılış, Kazancı

1865 yılında Hong Kong’da kurulan HSBC bankası, dünyanın en büyük bankalarından biridir. HSBC Bankasının merkezi Londra Canary Wharf’ ta bulunan HSBC kulesinde hizmet vermektedir. Dünyanın birçok ülkesinde müşterilerine kaliteli hizmet veren HSBC Bankası, her geçen gün büyük bir hızla büyümektedir. Dünya üzerinde milyarlarca müşteriye hizmet veren HSBC Bankası, dünyanın en büyük bilgi teknolojilerine sahip bir bankadır. HSBC Bankası, bilgi teknolojileri hizmetlerini kendine ait alt yapı ile müşterilerine sunmaktadır. Çok güçlü bir alt yapıyla sunulan bu hizmet, internet bankacılığı, telefon bankacılığı gibi alanlarda bariz bir farkla öne çıkmaktadır.

Table of Contents

HSBC BES

Birçok alanda bankacılık hizmeti ile müşterilerinin memnuniyetini kazanan banka, bireysel emeklilik sistemi ile ilgili faaliyetlerini de, kendisinin acentesi olduğu, Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. iş birliği ile yürütmektedir. HSBC bireysel emeklilik sistemi, müşterilerine birçok avantaj sağlayan bir alt yapıya sahiptir. HSBC bireysel emeklilik sistemine katılmak isteyen kişilerin, HSBC banka şubelerine müracaat etmeleri yeterli olacaktır. Kişinin gelir düzeyine ilişkin bilgiler doğrultusunda, kişiye emeklilik sistemi ile ilgili en doğru seçenekler, müşteri temsilcisi tarafından, bireysel emeklilik sistemine katılmak isteyen katılımcıya sunulur. En doğru seçeneği, müşteri temsilcisinin yönlendirmesi ile seçen katılımcıya, bireysel emeklilik hesabı açılarak, başvuru işlemi tamamlanır.

Bireysel Emeklilik

HSBC bireysel emeklilik sistemine, 18 yaşını dolduran herkes başvurabilir. HSBC bireysel emeklilik sisteminden emekli olmak için, katılımcının 10 yıl düzenli olarak belirlenen miktardaki katkı payını yatırmaları ve 56 yaşını doldurmuş olmaları şartları aranmaktadır. Emekli olmaya hak kazanan katılımcıların isteği doğrultusunda, katılımcıya emekli maaşı bağlanabilir ya da katılımcı toplu olarak birikimini bir seferde alabilir. HSBC Bankası, bireysel emeklilik sisteminde, uzman kadrosu ve sunduğu birçok emeklilik planı seçeneği ile bireysel emeklilik sistemine katılan katılımcıların memnuniyetini almaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu