BankalarHSBC

HSBC ATM Para Yatırma Limiti Ne Kadar?

Her bankanın sahip olduğu bankamatiklerde kendine has para yatırma ve çekme limitleri vardır. Bu limitler doğrultusunda paranızı gönderebilir, alabilir, avans çekebilir, maaşınızı alabilir ve borcunuzu ödeyebilirsiniz. ATM’ler neredeyse her sokakta olan ve bankacılık işlemlerini hızlandıran makinelerdir. Bu makineler sayesinde her ilçede en fazla 2-3 adet bulunan bankalara gitme, sıra bekleme zahmetinden kurtulur ve her sokakta görülmesi muhtemel bankamatiklerde parasal işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Ancak bu işlemlerinizi yaparken limitlere uymak zorundasınız.

HSBC Bankamatik Limiti

HSBC bankamatiklerinde günlük para yatırma limitleriniz vardır. Bu limitler diğer bankalarda da bulunmaktadır. Bunun nedeni bankamatiklerin bir para alma sınırı olması ve diğer müşterilere de hizmet etmek isteğindendir. HSBC bankalarında en az 5 liralık banknotlar olmak üzere toplamda 19.990 TL ( on dokuz bin dokuz yüz doksan lira ) yatırabilirsiniz. Bu işlem kart borcu ödemelerinde de geçerlidir. Eğer daha fazla para yatırmak istiyorsanız ya sabahı bekleyeceksiniz ya da direk olarak bankaya gideceksiniz. Üstelik neredeyse 20.000 TL olan parayı bankamatikten yatırmak sizi yoracaktır.

Para Yatırma Limitleri

Bu yüzden yapmanız gereken internetten ya da telefonla banka şubelerinin adresini almak ve size en yakın bankamatiğe gitmektir. Bu hem en iyi hem de en güvenilir yoldur. Bu sayede bankamatiklerde onlarca banknot yatırma zahmetinden de kurtulursunuz. HSBC bankasının yaptığı bu limitler belirli nedenlerle yapılmaktadır. Çünkü fazla para miktarına sahip olan bir müşteri için bankamatik değil bankalar daha güvenli ve hızlıdır. Ayrıca her bankamatiğin bir para alma sınırı vardır. Bankamatikler dolduğunda ya da paralar azaldığında bankadan gelen görevliler tarafında parasal durum düzeltilir ve para yatırmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu yüzden yirmi bin veya üstü paranız varsa direk olarak bankalara gidebilir ve para yatırma isteğinizden söz edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu