Yerel Haberler

Döşemealtı Bahçeyaka Mahallesi Sokakları

Bünyesinde barındırdığı siteler ile kalabalık bir mecrayı içerisine alan Döşemealtı Bahçeyaka Mahallesi sokakları harabeye döndü. Uzun süredir yapılan kanalizasyon çalışmalarının yanında mahalle halkının kanaldan su hattı çekmesi yolları kullanılamaz hale getirirken Belediye bu duruma sessiz kalıyor.

Döşemealtı Bahçeyaka Mahallesinin su kanalına yakın olan bölgelerinde site, apartman ve tarla sahiplerinin sulama amaçlı olarak bu kanaldan su hattı çekmesi yolları kullanılamaz hale getirdi. Yüzlerce metre uzunluğunda döşeme taştan yapılmış yolları kazan vatandaşların yolları kapatmadan olduğu gibi bırakması, Belediyenin bu duruma sessiz kalması endişe verici.

Yolların Kazılması

Bazı apartman sahiplerinin yolları ve kaldırımları otopark olarak işgal etmesi, arazilerin baraka ve tellerle düşüncesiz kapatılması, yapılan inşaatların malzemelerin yollara konulması, su hattı kazılan yollar nedeniyle vatandaş yolları kullanamaz hale geldi. Hatta bazı sokakların köşelerinin kapalı olması da kazalara davetiye çıkaran cinsten.

Özellikle Döşemealtı Merkez Pazar yeri yolu üzerinde olan sokakların kanalizasyon çalışmaları sonrasında kazılan yerlerin taş döşenmesi ise yeni ve eski yollar arasında farklılıklar ortaya çıktı. Bazı sokakların yürünemez halde bırakılması vatandaşların şikayetini oluştursa da uzun süredir Döşemealtı Belediyesi bir faaliyette bulunmuyor.

Pazara Giden Vatandaş Yoldan Muzdarip

Pazar yerine ve Döşemealtı Merkez Camisine yakın olması nedeniyle çok yoğun bir şekilde kullanıma sahip olan sokakların durumu içler acısı. Araçların manevra kabiliyetinin yok olduğu bölgeler bulunuyor. Bazı yollarda su borularının gün yüzünde bırakılması da ayrı bir konu. Sürekli patlama yaşaya borular nedeniyle yollar tekrar tekrar kazılıyor. Ancak onarılmadan bırakılıyor. Bu duruma şikayetçi olan vatandaşların yaşadığı siteler ve apartmanlarda da aynı işlem söz konusu. Ancak bu duruma kimse karşı çıkmıyor.

Kısa tamirat kazılarının yanında yüzlerce metre kepçeler ile yolları kazan vatandaşlar yüzünden sokak çöp konteynırları da yolların ortasında kalmış durumda.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu