Yaşam

Sonunda Göz Yaşlarınızı Tutamayacağınız The Unforgivable Sandra Bullock’tan

Sizlere dört dörtlük bir sinema yapımından söz etmek istiyorum. Öyle ki sinemanın sonunda mutlaka gözlerinizden yaşlar gelecek. Son yılların gözde platformu Netflix yeni bir dramaya daha imza attı. Yılların deneyimi Sandra Bullock rolünün hakkını vermiş. The Unforgivable (Affedilemez) mutlaka izlenmesi gerekenler arasına alacağınız bir yapıt sunuyor.

Yapımı, Süresi, Yaş Sınırlaması

The Unforgivable (Affedilemez) 1 saat 54 dakika sürüyor. 2021 yılı yapımı olan sinemanın yaş sınırlaması ise 18+. Başrollerinde Sandra Bullock, Cincent D’Onofrio, Viola Davis oynuyor.

Thı Unforgivable Konusu

Polis cinayetinden hüküm giyen kadını canlandıran Sandra Bullock filmde Ruth’u canlandırıyor. Ruth sinemanın hemen başında şartlı tahliye oluyor. Bundan sonra cereyan eden olaylar arasında geçmişte arkasında bıraktığı kız kardeşi bulunuyor. 20 yıl hüküm giydikten sonra şartlı tahliye ile yeni hayatına başlayan Ruth önce bir balık fabrikasında iş buluyor sonra ikinci iş olarak asıl mesleği marangozluk yapmaya başlıyor.

Film başından sonuna kadar çok akıcı olarak işlenmiş ve son yıllarda izlediğim en güzel filmlerden birisi olduğunu ayrıca belirtmem gerekiyor. Cinayet işlemesi ve bu cinayetin polis şefi olması nedeniyle topluma yeniden rol alması zorlaşan Ruth ilerleyen dakikalarda seyirciyi mest ederken işlenen cinayetle ilgili olarak ta ters köşe yapıyor.

Öldürmüş olduğu polis şefinin iki oğlu vardır ve Ruth’u film boyunca rahatsız ederler. Hatta bazı polis memurları da Ruth’tan rahatsız olduğu için bu iki kardeşe zarar gördürmeleri için bilgi de verirler. Filmin sonunda bu kardeşlerden birisi Ruth’un kız kardeşi sandığı bir kişiyi kaçırarak cinayet işlemek istese de bunu başaramaz.

Ruth’un isteği aslında kız kardeşi ile yaşam için yeni bir hayat kurmaktır. Ancak yasalar ve toplum buna izin vermez. Öyle ki görüşmelerine bile hakim kararıyla karşı konulur. Bu aralarda şartlı tahliye memuru da Ruth’a bir bakıma yardım eder.

Filmde cinayet olayı anında telefonla konuşan Ruth karşısındakini öldürme tehdidi yaparken bunu duyan kız kardeşi av tüfeğini alarak içeri giren polis şefine ateş etmiştir. Aslında cinayeti işleyen kardeşidir. Ancak bu durumu Ruth kabullenir ve cezaevine girer. Burada kız kardeşini bırakıp polislere teslim olurken dahi duygulu anlar yaşayacaksınız. Öyle ki kız kardeşiyle vedalaşması ve sinemanın sonunda kucaklaşması, buna rağmen hiçbir şey söylenmemesi sizleri ağlatacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu