tanıtım

Ünlü Ressam Ross Bleckner

Ross Bleckner 1965 yılında bir sergiyi gezdikten sonra sanatçı olmaya karar vermiş New York merkezli bir ressamdır. Bleckner 1971 yılında lisans derecesine almış ve New York Üniversitesi’nde bir süre çalışmalar yapmıştır. Daha sonra farklı üniversitelerde de çalışarak lisansını yükseltmiştir. 1974 yılında New York‘ta meşhur bir mahallede bir ev tutup çatı katında yaşamaya başlamıştır. İlk kişisel sergisini ise 1975 yılında açmıştır.

Ardından uzun ilişkili bir döneme girmiştir. Daha sonra eserlerini İsviçreli ve büyük bir koleksiyoncu olan Thomas a göstermiştir. Adından söz ettiren bir ressam olmayı başarmıştır. Birçok eser yayınlanmış birçok sergi açmıştır. Hepsi de insanlar tarafından çok beğenmiş ve incelenmiştir. Koleksiyoncuların sıklıkla tercih ettiği serilerden biridir.

Ross Bleckner’ın İlginç Hikâyesi

Ross bleckner sadece bir sergi gezerek hayatına yön vermiş bir ressamdır. Gizli sergiden o kadar etkilenmiş kim bu sergi sayesinde hayatına yön vererek kendisi de ünlü bir ressam olmuştur. Sizlerde onun hakkında daha fazla bilgi edinmek ve eserleri geçmişi hakkında bilgiye sahip olmak için.

https://sevildolmaci.com.tr/tr/sanatci/ross-bleckner/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ross Bleckner’ın resimleri, algı, aşkınlık ve kayıp üzerine meditasyonlar yaratmak için soyutlamayı tanınabilir sembollerle harmanlıyor. Figürasyonu yeniden öne süren 1980’lerin önde gelen ressamlarının aksine Bleckner, soyut görüntünün günümüzde inandırıcı bir şekilde ne anlama gelebileceğini belirleme girişimlerinde ısrar etmeye devam ediyor. Öyle ki Bleckner’ın parıldayan ve düşünceli resimleri, öteye giden geçitleri andırıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu