SağlıkYerel Haberler

Kepez Belediyesinden Özel Sağlık Hizmeti

Kepez Belediyesi’nin 2017 yılından bu yana hizmet veren ve geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı’nca Tıp Merkezi statüsüne alınan Belediye Sağlık Merkezi, 8 ayda 29 bin 197 kişiye sağlık hizmeti vererek, 66 bin 542 işlem gerçekleştirdi.

Kepez Belediyesi’nin Tıp Merkezi, ilçe sakinlerine özel hastane konforunda hizmet sunuyor. Belediye Sağlık Merkezi olarak 2017 yılından bu yana hizmet veren ve geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı’nca tıp merkezi statüsüne alınan merkez,  sağlık alanında binlerce vatandaşa şifa dağıtıyor.  Belediye Tıp Merkezi, Ocak ayından itibaren 29 bin 197 kişiyi sağlık hizmetleriyle buluşturdu. Diyetisyen, psikolog, göz, ağız ve diş sağlığı, kadın doğum, çocuk hastalıkları, genel cerrahi ve fizik tedavi polikliniklerinin yer aldığı merkezde, laboratuar, pansuman, ambulans ve eczane hizmeti de veriliyor.

Kepez hizmette sınır tanımıyor

Hizmette sınır tanımayan Kepez Belediyesi, Tıp Merkezi’nin özel hastane konforundaki hizmetini ‘Evde Sağlık ve Bakım Hizmeti’ ile engelli, yaşlı, yatağa bağımlı yaşayan hemşehrilerine de ulaştırıyor. Evde Doktor Muayene hizmeti ile yılın ilk 8 ayında 3 bin 651 kişiye, 5 bin 150 hizmet veren Belediye Tıp Merkezi, her türlü sağlık hizmetini de ‘Sağlık Tırı’ ile Kepez’in 68 mahallesine taşıyor. Tıp Merkezi tarafından Ocak ayından itibaren ilçedeki okullarda bin 981 öğrenciye, mahallelerde bin 928 kişiye göz taraması, 422 kişiye HPV, 617 kişiye mamografi, 160 kişiye kolerektal, 373 kişiye de işitme taraması yapıldı. Belediye Tıp Merkezi’nin, evlenecek çiftlere talesemi testi hizmetinden de 8 ayda 3 bin 538 kişi yararlandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu