Özel HaberYaşam

Örgülü Saçlar Çocuksu Mu Gösteriyor?

Bayanlar saç şeklini kendisine özgü ve yakışan tarzda seçerken zamanla bu seçimi de değişebiliyor. Bu durum tamamen psikolojik nedenlere bağlı olarak gösterilebilir. Bazı bayanlarda erkeklerin buna bağlı olarak eşi ya da sevgilisinin tarzını yapma yoluna gidiyor. Bu durumda kişiler farklı saç modellerine yönelirken örgülü saçlar herkesin merak ettiği hususlardan bir tanesi oluyor. Nitekim örgülü saçların çocuksu görünüp görünmediği de merak konusu.

Örgülü Saç Yaşı Küçük Gösterir mi?

Saçınıza şekil veriyorsanız aslında burada yüz tipinize uygun bir şekil vermek önemlidir. Bu nedenle de saçın sizde nasıl durduğu yüzünüze bağlıdır diyebiliriz. Nitekim örgülü saç stilinin daha çok çocuklarda örgü yapılması nedeniyle çocuksu görünüp görünmediği merak ediliyor. Burada genel tanı olarak çocuksu demek bu nedenle yanlış olacaktır. Bayanların saç sitillerinde farklı tarzlar yaratmaya çalışmasının altında bir çok neden yatabiliyor. Seksi görünmek, çocuksu görünmek, uzun boylu görünmek bile saçlara verilen şekiller ile mümkün denebilir. Keskin hatlara sahip bir yüzünüz olması halinde örgülü saçlar sizi çok daha seksi gösterebilir.

Yüz hattı daha küçük, çocuksu görünün kişilerdenseniz bu durumda örgülü saçlar doğal olarak daha çocuksu gösterir. Bu durumda evet örgülü saçlar çocuksu gösteriyor diyebiliriz. Fakat belirtmeliyim ki çocuklardaki örgülü saçlar çok şık güzel ve tatlı görünüyor. Minyon bir yüz hattınız varsa sizi de çok şık ve tatlı gösterebilir.

Farkı Saç Stili Sizi Özgür Yapar

Her ne kadar sürekli örgü stili seçiyorsanız zaman zaman bu durumdan da değişikliği gitmek gerekir. Aynı tarz ve aynı stil sizleri zamanla boğabilir. Kişilerde sizdeki farklı stiller ile sizi daha alıcı görebilir ve heyecan duymasına neden olabilirsiniz. Bu nedenle sürekli olmasa da arada bir saç stilinizde değişikliği gitmeniz doğru adım olacaktır.

Kıyafetlerinizle Kombin Yapın

Saç şeklinizi seçerken aynı zamanda günlük olarak giymiş olduğunuz kıyafetleriniz de önem arz eder. İkisinin aynı anda kombin olabilmesi için birbirine uyan şekiller de önemli olur. Yani tek başına bir saçınız şekil oluşturmaz. Burada saçınızın şekli, giyim tarzı, makyajınız da birbirini tamamlamalı diye düşünüyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu