Gündem

Ülkeye Kar ve Yağmur Geliyor. Meteoroloji Uyardı.

Meteoroloji Cuma gününden itibaren İstanbul da dahil olmak üzere 34 şehre sağanak yağmurlara 2 şehri de yağacak kara karşı uyardı. Cumartesi günü ise 33 ilde yağmur, 6 ilde de kar yağışı bekleniyor.
Meteoroloji hafta sonu için hava durumu  tahminlerini açıkladı. Yapılan uyarılar Cuma ve Cumartesi günleri yağmur ve kar yağışlarının hakim olacağı yönünde. İç kesimleri yağmur hakim iken doğuda ise kar yağışları olacak.

Cuma Günü Yağmur Beklenilen İller

Yapılan açıklamaya göre Cuma günü vatandaşların sel ve baskınlara karşı dikkatli olunması isterken raporda; İstanbul başta olmak üzere Kocaeli, Yalova, Bursa, Bilecik, Kütahya, Eskişehri, Sakarya, Zonguldak, Düzce, Karabük, Bartın,  Çankırı, Mersin, Karaman, Konya, Hatay, Niğde, Kırşehir, Kayseri, Yozgat, Aksaray, Amasya, Çorum, Sinop, Samsun, Tokat, Ordu, Sivas, Giresun, Rize ve Trabzon ile Gümüşhane de sağanak yağmur bekleniyor.

Cumartesi Günü Yağmur Beklenilen İller

Hafta sonuna yağmurlu girecek olan iller ise Cumartesi gününden itibaren şu şekilde; Düzce, Bolu, Zonguldak, Karabük, Bartın, Konya, Karaman, Hatay, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Sinop, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Diyarbakır, Şırnak, Siirt, Artvin, Erzincan, Rize, Gümüşhane, Giresun, Trabzon, Sivas, Ordu, Amasya ve Samsun.

Kar Beklentisi Olan İller

Cuma günü meteoroloji raporuna göre Kastamonu ile Bolu da kar bekleniyor. Cumartesi günü ise Erzurum başta olmak üzere  Van, Bayburt, Kastamonu, Hakkari ve Ardahan’da karla karışık yağmur yağması beklentiler içerisinde yer alıyor.
Önümüzdeki süreçte havaların daha da soğuyacağı, Aralık ay’ı itibariyle kar yağışlarının yoğun olarak yaşanacağı konusunda beklentiler mevcut.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu