Gündem

Mobil Bankacılık Uygulaması Açılmıyor

Bankacılık işlemlerinin vazgeçilmezi haline gelen Mobil Bankacılık google playden indereceğimiz uygulamalar ile çalışıyor. Bu aşamada her bankanın uygulaması farklı. Ancak farklı zamanlarda bu uygulamaların çalışmadığını da görmeniz mümkün. Burada internet bankacılığına giriş yapabilirken kullandığınız mobil bankacılık sorun yaşar açılmazsa sorgumuz Mobil Bankacılık Neden açılmıyor oluyor.

Mobil Bankacılık Açılmıyor Sorusunun Kesin  Çözümü

Mobil bankacılık uygulamasını kullanıyorsanız burada bazı tedbirler ile bu uygulamanın faal hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Son yıllarda gelişen teknoloji ve yenilikler ile uygulama sahipleri de sürekli güncelleme peşinde. Bu nedenle sizde uygulamalarınızı güncellemeniz gerekecektir. Bankacılık uygulamasını güncelleme ile bu sorunu aşabilirsiniz. Öncelikli olarak bu uygulamayı güncelleyin, telefonunuzu kapatıp açın. Bu aşamadan sonra uygulamanız açılacaktır.

Android Uygulamasını Güncelleyin

Bankanızın uygulamasını güncellemenize rağmen bu uygulamanın açılmadığını, açıldıktan sonra kapandığına da şahit olabilirsiniz. Burada kişiler ne yapacağını merak ediyor. Bu nedenle aradığı sorunun cevabını bulamayan tüketici ise mağdur oluyor. Son birkaç gündür gelişen bu sorunun çözümü ise şu şekilde;

  • Google Play uygulamasına girin
  • Sol üst köşede bulunan menü simgesine tıklayın
  • Açılan sayfadan Uygulamalarım ve Oyunlarım menüsünü seçin
  • Burada bulunan Android sistem WebView uygulamasını güncelleyin.

Android uygulaması güncellemesinin yapılmaması nedeniyle güncel olarak TEB, Vakıfbank, Akbank, Ziraat Bankası başta olmak üzere tüm bankacılık uygulamaları çalışmayabiliyor. Nitekim uygulamalarda sorun yaşamanız halinde buradan yine diğer uygulamaları da güncelleyerek sorunların önüne geçme imkanınız bulunuyor. Teknik açıdan tüm uygulamaların güncellenmesi önemli bir husus.

Okunmalı : Garanti Mobil Uygulama Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Android sürüm Mobil Bankacılık ve diğer uygulamalarda güncellemeler yapılması gereken önemli hususlar. Burada bankalar ve Android uygulaması kişinin güvenliği başta olmak üzere yenilikleri de bu güncellemeler ile iyileştirme yoluna gidiyor.

Okunmalı : Ziraat Mobil Uygulama Açılmıyor ne Yapmalıyım?

Android Sistem WEBView uygulaması 4,2 mb gibi küçük bir dosyadan ibaret olsa da, sizlerin bankacılık işlemlerinizi yapmanıza engel olan bir husus. Bu nedenle diğer uygulamalarda olduğu gibi bankacılık işlemlerinde yeni güncel uygulama kullanılması önemli bir husus. Bu sayede Mobil Bankacılık açılmıyor sorusunun cevabını da almış oluyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu