GündemYaşam

Eczanelerde Grip Aşısı Fiyatı Belli Oldu

Virüs salgınında hastalığın grip ile karıştırılması salgının artışı anlamına geliyor. Bu anlamda hem virüsten hem de diğer soğuk algınlığı hastalıklarından korunmak için yaptırılmak istenilen Grip aşısı fiyatı güncel olarak en çok merak edilenler arasında bulunuyor.

Grip Aşısı Olunmalı mı?

Bilindiği üzere coronavirüs salgını ile grip aşısı önceki yıllara nazaran önemini daha çok kazandı. Bu nedenle aşı yaptırmak isteyen kişilerin yoğunluğu ile eczanelere gelen aşılar henüz gelmeden tükenir oldu. Burada merak edilen hususlardan birisi aşının fiyatı olsa da hastalıktan korunmak isteyenlerin bunu dikkate almadıklarını da söylemek mümkün. Tüm dünyayı etkisine aldıktan sonra hız kesmeden ilerleyen coronavirüs salgınında gripten korunmak için de aşı önemli. Her ne kadar corona aşısı yaptırmış olsanız da grip aşısı yaptırılması gereken önlemler arasında bulunuyor.

Grip Aşısı Ne Kadara Satılıyor?

Kış aylarının yaklaşması ile grip aşısına talepte artmış durumda. Bu nedenle Eczanelerde grip aşıları sorgulanıyor. Yaşam içerisinde yoğun talebe karşılık vermeye çalışan Eczaneler aşı satışında SGK geri ödeme listesinde bulunmayan aşılar için ücret alıyor. Farklı firma ve Eczaneler olmasına karşın Tüm Eczacı İşverenler Sendikası yaptığı açıklama ile satışına başlanan grip aşısının güncel fiyatının 85 Lira olduğunu duyurdu. Ancak bu rakam farklı firmalar ile daha yüksek tutarlarda satışa sunulabilecek.

Her yıl düzenli olarak aşı yaptıranlar dışında virüs salgını ile gribe yakalanmamak için aşı yaptırmak isteyen kişi sayısı her geçen artıyor. Geçtiğimiz yıl 72 lira seviyelerinde satılan aşının bazı markalardaki satış fiyatı 117 lira olarak belirlenmiş.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu