GündemMemurlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 3600 Ek Göstergesi İçin Tarih Geldi. Verilecek Tarih Belli Oldu.

3600 Ek Gösterge’de hükümet düğmeye bastı. Bu anlamda bir çok hükümet kanadından verilecek gösterge rakamı ile ilgili açıklamalar her gün yenileniyor. Ancak bu çerçevede en hassas açıklama hükümetin ve ülkenin başında olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Erdoğan yaptığı açıklamada “3600 Ek Göstergeyi 2022 yılı sonuna kadar çözüme kavuşturmayı amaçlıyoruz” dedi.

Ekonominin Kitabını Yazdık

İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşmasına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan Burada yaptığı konuşmada 3600 Ek Gösterge rakamı ile ilgili gelişmeler hakkında da açıklama yaptı. Yap işlet devret modeliyle yapılan köprünün 12 yıl sonra devlete ve millete kalacağını açıklayan Erdoğan; “bunların kafası basmaz. Türk firmaları ile Kore İşbirliğinde yaptık. 5 bin kişi çalışıyor, millet aç diyor. Kafanız nasıl çalışıyor? Bu noktada biz ekonominin kitabını yazdık ve yazmaya devam ediyoruz dedi.

Bakan Bilgin’de Açıklamalara Katıldı

Memur-Sen buluşmasına katılanlardan olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’de 3600 göstergenin ne zaman verileceğine dair açıklamalarına yenisini ekledi. Cumhurbaşkanı’mızın direktifleriyle Ocak ay’ında TBMM’ye getirileceğini açıklayan Bilgin son konuşmasında bu meseleyi sonuçlandırmak üzereyiz. Ocak ay’ında kurula getireceğiz. Dedi.
Söz konusu 3600 ek gösterge memurların alacağı maaşı yakından ilgilendiriyor. Bu anlamda aylık ödenecek maaş ile ikramiye tutarları da bu gösterge rakamı ile hesaplandığı için memurlar çok daha yüksek tutarlarda para alacak. Ancak bu göster rakamı her memur unvanına verilmeyecek. Polis, Öğretmen ve Diyanet İşleri Çalışanlarına verilecek olan bu haktan tüm memurlar yararlanmak istiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu