Gündem

Ankara Valiliği yasak sonrası yeni kuralları açıkladı

Sokağa çıkma yasağının ardından başlayacak olan hareketlilik nedeniyle Ankara’da bir dizi önlem alınması kararı alındı. Ankara Valiliği tarafından yapılan yeni açıklamada yarından itibaren maske kullanılması ve genel hijyen için dezenfektan bulundurulması zorunlu hale getirildi.
Koronavirüs ile mücadele kapsamında bir dizi önlemler daha Ankara Valiliği tarafından zorunlu hale getirildi. Yapılan yeni açıklamada Ankara İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu kararıyla yarından başlamak üzere toplu taşıma araçlarında maske kullanılması ve genel hijyen için sıvı dezenfektan bulundurulmasının zorunlu olacağı açıklandı.
Virüsün hızla yayılmaya başladığı şu günlerde virüsün hızlı yayılmasına önlem olmak amacıyla bir çok yasak getirilmişti. Cuma günü başlayan ve 31 il için uygulanan sokağa çıkma yasağı bu geceden itibaren sona erecek. Sokağa çıkma yasağının ardından yarın iş başı yapacaklar ve dışarı çıkmak zorunda olanlar için Ankara Valiliği tarafından genel hijyen uygulaması hususunda yapılan açıklama neticesinde yarından itibaren toplu taşıma araçlarında maske kullanılması ve sıvı dezenfetan bulundurulması zorunlu hale getirildi.
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu