EkonomiGündem

Ziraat Bankası Güncel Kredi Faizleri 1,24 Olarak Hesaplanıyor

Pandemi süreci patlama seviyesine ulaşan ucuz kredi tahsisleri sonrası artan altın ve döviz kurlarına istinaden bankalarda kredi faizlerinde güncelleme yoluna gitti. Bu manada artan faizler ile alınan krediler karşılığı da vatandaşın cebinden çok daha fazla para çıkacak anlamına geliyor ki, Ziraat Bankası güncel Tüketici Kredisi Faizlerini de % 1,24 bandına çıkardı. Nakit para ihtiyacını bankalardan alacağı borç paralar ile karşılamak isteyen kişilerin alternatif olarak kullanabilecekleri Ziraat kredileri ile ödeyeceğiniz tutarlar ve başvuru şekli hakkında sizler için bilgi edindik.

Ziraat Kredi Hesaplama

Kredi başvurusu yapmak için önünüzde birden fazla alternatifiniz var. Bu alternatifler ile başvurunuz onaylandığı zaman anında kredi de dahil olmak üzere muhtemel alabileceğiniz kredi miktarları ile ödeyeceğiniz taksit tutarları Ziraat Bankası Kredilerinde şu şekilde gelişiyor.

Kredi Tutarı 12 24 36 48 60
10.000 916 498 360 293 253
20.000 1.832 997 721 586 506
30.000 2.748 1.495 1.087 878 759

Ziraat Bankasına kredi başvurusu yapmanız için önünüzde bulunan yollar şu şekilde;

  • Ziraat Bankası Şubelerinden
  • Ziraat Bankası İnternet ve Mobil Bankacılık Şubesinden
  • Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı
  • Ziraat Bankası SMS Kredi Başvurusu
  • Ziraat ATM’lerinden Kredi Başvurusu

İnternet ve Mobil Bankacılıktan Başvuru

Bankanın dijital bankacılık ürünlerini kullanan kişiler bu anlamda çok daha şanslı. Nitekim buradan yapacağınız başvuru ile onaylanan krediniz anında hesabınıza yatıyor ve dilerseniz nakit çekim yaparken dilerseniz ödemelerinizi de EFT ve Havale yöntemi ile buradan gönderebiliyorsunuz.

SMS Kredi Başvurusu

Kişilere en pratik geleni ise telefon mesajı ile yapılan başvurulardır. Bu anlamda yapacağınız başvuruda göndereceğiniz mesaj örneği de şu şekilde;

TUKETİCİ yazarak boşluk bırakın TC numaranızı yazın, almak istediğiniz KREDİ tutarını yazın, Vadenizi yazın, AYLIK Gelirinizi yazın ve 4747 ye mesaj gönderin.

Örnek : TUKETİCİ 11111111111 20000 24 5000

Bankanın dijital ürünlerini kullananlardan değilseniz kredinizi almak için yapacağınız başvuru, alım ile kullanım için bankanın kendi şubelerini seçmeniz mantıklı adım olabilir. Çünkü hesap açılışı, kredinin başvurusu, onaylanması ve sözleşme imzalanması gibi hususlar sizlerin biraz zamanını alacaktır. Bu nedenle banka şubesi klasik yöntemi ile başvuru mantıklı olur. Ancak bu tür sorunlarla karşılaşmamak ve anlık işlem görmeniz adına bankanızdan internet bankacılığı açtırmanız ayrı bir avantaj sağlayacaktır.

Ziraat Bankası Güncel Tüketici Kredisi Faizleri 1,24 oranı ile hesaplanıyor. Ancak banka bu durumu her an değiştirebilir. Bu nedenle kredi ihtiyacınızı yüksek faizlerden etkilenmemek adına hemen kullanmak faydalı olabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu