Ekonomi

Ücretsiz Yazarkasa Pos Cihazı Veren Bankalar

Bankalar zaman içinde farklı kampanyalar ile kişilere ve tüzel kişiliklere pos cihazı verme şartlarını ve kriterlerinde değişikliğe gidebiliyor. Ancak güncel olarak işte size ücretsiz yazarkasa ile POS Cihazı veren bankalardan bazıları.

Kart ile ticari işlemler hem ülkemizde hem de dünyada çok rağbet gören ödeme yöntemleri arasında girmiş bulunuyor. Özellikle esnaflar, satıcılar, ticaret erbapları ücretsiz yazarkasa pos cihazı veren bankalar için arayıştadır. Zira hem internetten satışlar hem de doğrudan satışlar için pos cihazına olan ihtiyaç da satıcılar, küçük esnaf arasında artmaya başlamıştır. Pos cihazı almak için ise belirli bir ücret ödenmesi gerekmekte olup kazandığı tüm parayı pos cihazına vermek istemeyen satılar da bu olanağı ücretsiz olarak sunan bankalara yönelmiştir. Birçok banka da yazar kasa ile birlikte pos cihazı hediye kampanyası kapsamında bu olanağı esnaf ve satıcılara sağlamaktadır. Fakat bu olanaktan yararlanmak isteyenlerin ise birtakım durumları sağlaması gereklidir. Özellikle banka seçiminde de bu şart ve durumların iyi değerlendirilmesi tavsiye edilir.

Hangi Bankalar Ücretsiz POS Cihazı Veriyor?

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından da belirli şartları sağlayan tüm işletmelerin yeni nesil yazarkasa bulundurması zorunlu tutulmuştur. Bu noktada birçok esnaf ayrıca ücretsiz yazarkasa pos cihazı veren bankalar tarafından sunulan yeni nesil yazar kasa, pos cihazı kampanalarından faydalanmak istemektedir. Zira kart kullanımının artması ile vatandaşlar, tüketiciler ödemede farklı kolaylıkları tercih etmektedir. Bu sebeple de yeni nesil kasa ve pos cihazları, satıcıların yeni dönemde tercih ettikleri demirbaşlar haline gelmiştir. Peki hangi bankalar bu POS cihazı kampanyası sunuyor, işte bu bankalar:

Özellikle yeni yıla girilmesi, alışverişlerin online olarak gerçekleştirilmesi gibi nedenler ile bankaların satıcılara kampanaları da tekrar gündeme geldi. Fakat bu kampanyalardan faydalanmak için ise bankaların belirlemiş olduğu birtakım şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Yazarkasa POS Cihazı Miktarları ve Şartları

Ücretsiz yazarkasa pos cihazı veren bankalar bu kampanyalarını belirli şartlar çerçevesinde sunmakta olup bunlar arasında harcama, kazanç, ciro ve benzeri unsurlar girmektedir. Örneğin Halkbank tarafından sunulan kampanyadan yararlanmak isteyenlerin öncelikle 48 aylık harcama tutarları hesaplanmaktadır. Seçilen yazar kasa ve POS cihazları alınan markaya göre değişiklik göstermektedir. Vera & Delta marka alacaklar için 48 ay, 3 bin 500 TL’nin POS cihazında çevrilmesi gerekir.

Buna ek olarak aynı markanın plus modelinde ise aylık olarak en az 5 bin 400 TL’nin POS cihazından çevrilmesi şartı yer almaktadır. Bir diğer marka olan Infoteks & Fusion 410 G model için aylık olarak satıcıların en az 4 bin 500 TLyi POS cihazlarından çevrilmesi şartı aranır. Ciro ihlal edilmesi durumunda ise bin 999 TL ile 50 bin TL arasında ceza ödenebilmektedir. Bu sebeple de ücretsiz yazarkasa pos cihazı veren bankalar aranırken sunulan şartlar dikkatle incelenmelidir. Başvuru yapmak için öncelikle esnaf odasına giderek bilgi almak ve sonrasında banka şubelerine giderek başvuruda bulunmak gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu