Ekonomi

Petrolde yaşanan indirim pompa fiyatlarına bu gece yansıyacak

Dünyada yaşanan koronavirüs vakaları hızla artarken, Rusya ile Suudi Arabistan arasında yaşanan petrol savaşları da iyice ateşlenmeye başladı. Petrol fiyatlarında yaşanan düşüşler pompa fiyatlarında yansımaya başladı.
Petrolün varil fiyatında yaşanan %30’a varan düşüş nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika indirim açıklaması geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamada bu geceden başlayarak benzinde 60 kuruş, motorinde ise 55 kuruşluk bir indirim yapılacağı belirtildi.
PEC toplantısından sonra taraflar arasında üretimin kısıtlanmasına yönelik nihai bir karar çıkmamasından dolayı petrol fiyatlarında tarihin en büyük düşüşü yaşandı. Petrolde yaşanan %30luk bir düşüş nedeniyle brent petrolün varil fiyatı 31 dolara kadar düştü ve daha da düşmesi bekleniyor.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN FELAKET YORUMU
Brüksel’de yapmış olduğu görüşmelerin ardından ülkeye dönüşte önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, petrolde yaşanan düşüşe dikkatleri çekerek ortaya çıkan tablonun OPEC ülkeleri için özellikle felaket olduğunu belirtti.
 
BİR DEPODA 37 TL CEPTE KALACAK
Bu geceden itibaren yapılacak olan indirim ile yarından itibaren aracının deposunu dolduracak araç sahiplerinin ortalama 35 TL’ye varan bir ​karı olmuş olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu