Ekonomi

İnternetten Kredi Kartı Borcu Sorgulama Öğrenme?

Kredi kartı borcu öğrenmenin en kolay yolu bankanız ile iletişime geçmektir. Bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak dijital sekreterden borcunuzu da anlık olarak sorgulayabilirsiniz. Bunların dışında en kolay yöntemi SMS bankacılığı ile kredi kartı borcu öğrenme işlemidir. Fakat hangi bankanın hangi kartını kullanıyor olmanız önem taşır. Bu aşamada bankalara göre farklı bir SMS numarası ile hizmet verildiğinden sorgu için kartınızın son dört yada altın hanesi de gerekir. Tüm bunlara rağmen ayrıntılı bilgilere ulaşmak istiyorsanız internet ile mobil bankacılık sizlerin en iyi ilacınız konumunda.

E-Devletten Kredi Kartı Borcu Öğrenme

Bir bakışta tüm bankalara olan kredi kartı borçlarınızı öğrenmek için atacağınız adım e-devlet ile Risk Merkezi raporu Başvurusudur. Buradan bilgi alabilmek için e-devlete TC kimlik doğrulaması ile giriş yapmanız ve başvuru adımını ilgili form ile yapmanız yeterlidir. Bu aşamada merkezin yoğunluğuna göre 2-24 saat aralığında sizlere raporun tamamlandığına dair SMS ve rapora ulaşım için şifre gelir. Bu şifre ile ilgili sayfaya girdikten sonra tüm bankalara olan kredi kartı borçları ve faiz tutarlarına ulaşım imkanınız bulunur. Bu sayede sadece kartlarınız değil tüm bankalara olan ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi gibi borçlarınıza ulaşmanız mümkündür.

Kredi Kartı borcu sorgulama işlemi için ayrıca bir internet sitesi olmamasına rağmen önünüzde birden fazla alternatif yol bulunur. Bu yollar ise şu şekilde başlıklandırılabilir.

ATM’den Kredi Kartı Borcu

Kredi kartınız varsa ve elinizde başka bir alternatifiniz bulunmuyorsa bankanızın bankamatiğine kartınız ile giriş yaparak borcunuzu öğrenebilirsiniz. Son ödeme tarihi, asgari tutar ve faiz gibi hususlara da buradan ulaşım sağlıyor olmanız sizleri ATM’den kredi kartı borcu sorgulama yoluna başvurmanıza neden olabilir.

Mobil ve İnternet Bankacılığı

Dijital bankacılık sizlerin en doğru ve kolay adım atmanızı sağlar. Bu hizmeti alıyor olmanız tüm bankacılık ürünlerine ulaşım sağlıyor ki, kredi kartınız ile hareketler, ödediğiniz tutarlar, borçlarınız ve faizleriniz ile tüm hususları buradan hızlıca yapabiliyorsunuz. Ayrıca kredi kartınızın son ödeme tarihini değiştirme, limit artırma gibi işlemlerde bu yolla yapılabilenler arasında bulunuyor.

Müşteri Hizmetlerinden Kredi Kartı Borcu Öğrenme

Bankanızın müşteri hizmetleri numarasını aramanız halinde telesekreteri de takip ederek kartınıza ait borçlar ve son ödeme tarihi gibi hususlara ulaşıyorsunuz. Burada kartınızla ilgili bilgilere ayrıca canlı müşteri hizmeti desteği alarak ta öğrenebilirsiniz. Ancak canlı bağlantı biraz zaman alan bir husus.

Bazı Bankalara Ait Telefon Numaraları

Kredi kartı ve kredi borçlarını öğrenme diğer borçlarınız ile destek alabilmek adına bankaların müşteri hizmetleri telefon numaraları şu şekilde;

  • Akbank 850 222 2525 – 444 25 25
  • Odeabank 850 222 84 44
  • Citibank 444 0 500
  • Denizbank 850 222 08 00
  • QNB finansbank 850 222 09 00
  • Halkbank 444 0 400
  • İş Banası 444 02 02
  • İng Bank 850 222 06 00

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Sorgulama

Kredi kartlarınıza ait borç sorgulama imkanlarının birden fazla olduğunu belirtmiştik. En doğru ve hızlı öğrenme yollarından birisi SMS. Bu sayede anlık olarak borçlara ulaşım mümkün. Örnek olarak Ziraat Bankası Bankkart Combo kredi kartı için vermek gerekirse;

KKEKSTRE boşluk KARTINIZIN SON ALTI HANESİ yazın 4747 ye mesaj gönderin.

Mevcut banka ile ilgili bilgilerden olan kredi kartı borcu öğrenme işleminin ilk adımı mobil ile internet bankacılığı olmalıdır. Bankanın dışında alınan hizmetler sizlere mağduriyet yaşatabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu