Ekonomi

Devlet Bankalarının 10 Bin Lira Kredi Desteği Sürüyor

Devlet bankalarının tahsisinde öne çıkan 0,49 faiz oranlı krediye başvuru 4 milyon barajına ulaştı. Talep olmasına karşın bankalar kişilerin ihtiyaçlarını karşılama yolunda hızlı ilerleme yapıyor. Nitekim son aşamada milyonlarca kişi kredisini alırken yeni başvurularda sonuçlanma özelikle Vakıfbank tarafından bir adım öne geçti. Bireysel Destek kredisi başvurusu Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından internet üzerinden alınıyor.

6 Ay Ödemesiz 36 Ay Vadeli Krediler Devlet Bankalarında

Temel ihtiyaç kredisinde altı ay ödemesiz 36 ay vadeli kredi alımları ile başvurular halen devam ediyor. 4 milyona yakın kişinin yaptığı başvurularda bankalar mümkün olduğu kadar hızlı hareket ederek vatandaşın talebine cevap vermeye çalışıyor. İnternet üzerinden yapılan başvurular neticesinde bankada hesabınız olmasa dahi gerekli şartları taşıyor olmanız halinde 10 bin liraya kadar kredi alabiliyorsunuz. En önemli noktası ise 6 ay ödeme yapmayacak olmanız. Bunun yanında düşük faiz oranı da tüketici ihtiyacı olan parayı karşılama yolunda bu ürünlere sevk ediyor.

Kredi Hesaplama ve Ödeme

10 bin lira kredi alımında 36 ay 376 lira, 7.500 TL alımında 36 ay 282 Lira, 5 bin lira kredi alımında ise 36 ay aylık 188 lira ödeme yapacaksınız. Hane halkı gelirinin toplamında 5 bin lira altında geliri olan vatandaşları yapabileceği başvuru internet üzerinden yapılıyor. Bu anlamda başvuruların adresleri şu şekilde,

Bankada Hesabım Yok Krediyi Nasıl Alacağım

Coronavirüs tehdidi sürerken vatandaşın ihtiyacını karşılamak ve virüsten uzak tutmak adına atılan adımlardan bir tanesi olarak krediye internetten başvuru yapılıyor. Burada kredinizi banka şubesinden alabilirken aynı zamanda hesabı olmayan kişilerin adreslerine en yakın banka şubesinde hesap açılışı yapılıyor. Paranızda kredinin onaylanması sonrasında bu hesaba aktarılıyor. Burada kredinizi alabilmeniz için ise bankamatik kartınız olmasa dahi ATM’lerden alım için atacağınız adımlar şu şekilde,

Kartsız işlem menüsü, temel ihtiyaç kredisi çekme işlemi ile buradan TC numaranız ve telefon numaranızı giriyorsunuz. Ardından telefonunuza SMS kodu geliyor. Bu kodu ATM ye girdikten sonra hesabınız karşınızı çıkıyor. Bu hesaptan paranızı en fazla 5 bin lira olarak çekebiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu