Eğitim

Orhan Denli “Beynimde Bir Köle Var”

Memursun.com – Bireysel olarak yaşamamızda aklımıza hükmedemediğimiz zamanlar olabilir. Bu anlamda yaşam şartları ve koşulları sizlere farklı bakış açısı sunabilmektedir. İnsan düşünür, konuşur, bilir. Ancak düşündüğünü ve bildiğini yapmaktan uzak kalabilmektedir. Bireysel olarak farklı düşünceler ele alındığını söylemek mümkündür. Böylelikle konuya farklı bir bakış açısı Orhan Denli tarafından “Beynimde Bir Köle Var” ile getirilmektedir.

Psikolojik betimlemelerin yoğunluğu ile sayfa sayısına oranla daha uzun sürede okuyabileceğiniz bir kitaptan bahsetmek mümkündür. Öyle ki konu içeriği bakımından kitabın isminde özdeşleşmiş demek yanlış olmayacaktır. Yazar kısa sürede konunun derinlerine inmiş ve bakış açısını çok geniş bir yelpaze ile sunmuştur. İnsanların kitap okuma alışkanlığından uzaklaşmasına karşın halen belli bir kesimin ısrarla okumaktan vazgeçmediğini belirtmek doğru olur. Nitekim bu konuya yazma bakış açısı ile çok daha zorlu yönlere yönelenler bulunmaktadır. Yazarımız Orhan Denli yazmayı ilke edinen nadir kişilerdendir. Zira kitap yazmak, istediğini kelimelere dökebilmek herkesin tadacağı bir lezzet olmaktan uzaktır.

Yazar Orhan Denli

Kişi hayatı boyunca gerçekleri görmesine ve bilmesine karşın bilinçaltında çok daha farklı yaşayabilmektedir. Önemli olan bu durumu ortaya çıkarmaktır. Ancak herkesin bu hususu başarabildiğini belirtmek yanlış olacaktır. Yazar Orhan Denli bu konuda ele aldığı kitabını aslında bir cümle ile özetlemiştir. Öyle ki bu duruma “Artık dünyayı başkalarının gözünden görmeye çalışmaktan vazgeçin” cümlesi ile açıklık getirmektedir. Başkaları olmaktan çok kendimiz olmak başarmanın şifreleridir. Elbette bu şifreleri okuyabilirsek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu