Dünya

Tabutta Kim Jong-un paylaşımı rekor kırdı

Uzun zamandır halkına ve ekranlara görünmeyen Kuzey Kore lideri hakkında binlerce senaryo yazılmış durumda. Bir çok kişinin de aklındaki sorulardan biride Kim Jong-un koronavirüs nedeniyle ölmüş olabilir sorusuydu. Bu arada Kuzey Kore liderinin tabutlu görüntüsü sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un’un 12 Nisan günü kalp ameliyatı olduğu ve bu ameliyat sırasında öldüğü haberleri yayılmıştı. Bu tarihten itibaren halen ortalarda görünmemiş ve yetkililer tarafından da herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

KİM JONG-UN ÖLÜM SENARYOLARI

Uzun süredir görünmeyen lider hakkında da bir çok ölüm senaryoları yazılmış durumda. 12 Nisan da kalp ameliyatı sonrasında hayatını kaybetti, yada bu ameliyat sonrasında liderin ölmediği ancak bitkisel hayatta olduğu belirtiliyor. Bazı kesimlerde Kim Jong-un un koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği sessizce gömüldüğü yönünde iddialar ortaya atıyor.

TABUTLU FOTOĞRAF

Sosyal medya üzerinden paylaşım rekorları kıran ve Kim Jong-un’a ait olduğu ileri sürülen tabutlu fotoğrafta da Kuzey Kore liderinin bir cam fanus içine alındığı görülüyor. Paylaşılan bu resim akıllara Jong-un’un öldüğünü getiriyor.

Ancak 2011 yılında Kim’in babasının vefatında yapılan cenaze töreninde aynı durum meydana gelmişti. Kim’in babası cam bir fanus içerisine konmuş ve bu şekilde cenaze töreni yapılmıştı. Bir çok kişi bu fotoğrafın photoshop yöntemi ile değiştirildiğini ve servis edildiğini belirtiyor. Kim Jong-un’un ortaya çıkmaması öldüğü iddialarını güçlendiriyor.

İngіlіz medyаsı іse аnlık uydu fotoğrаflаrı üzerіnde bіr hаber yаyınlаdı ve hаberіnde, Kuzey Kore lіderі Kіm Jong-un’un hаyаtını kаybettіğі іddіаlаrı sonrаsı bаşkent Pyongyаng’ın аnа meydаnı Kіm İl-sung Meydаnı’ndа, Kіm Jong-un іçіn yаpılmаsı plаnlаnаn cenаzenіn geçіt törenі іçіn geçіcі yаpılаrın іnşа edіldіğіnі ortаyа аtttı ve söz konusu uydu fotoğrаflаrının 18 Nіsаn’dаn sonrа çekіldіğі belіrtіldі.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu