Dünya

Avrupa ve ABD’de kurabiye hamuru ve konserve et tüketimi artıyor

Sokağa çıkma durumu dünyanın neresinde olduğunuza bağlı olarak çok farklılıklar gösteriyor.

Geçen ay koronavirüs pandemisine karşı olarak küresel olarak yaygın kısıtlamalar uygulandı. Bu nedenle insanlar mal stoklamaya başladılar. Psikologlar insanların duygusal durumlarını daha fazla kontrol altında hissetmek için panik halinde ürünler satın aldıklarını söyledi.

Avrupa’da ve ABD’de tuvalet kağıdı ve makarna istiflemek yerine, tüketicilerin satın alma alışkanlıkları değişti. Bira mayası, güzellik ürünleri ve yumurta ikameleri gibi malların satışı çatıdan geçiyor – ancak yeni veriler farklı ülkelerin çok farklı alışkanlıklara sahip olduğunu gösteriyor.

Görünüşe göre İtalyanlar görünüşlerine yöneliyor ve kendi alkollerini yapıyorlar. Almanlar evlerini temizliyor. IRI’nin mağaza içi ve çevrimiçi satışlar için satış noktası verilerine göre, Amerikalılar klasik bir gıda favorisinin tadını çıkarıyor – hazır hamurla pişirilmiş kurabiyeler. Şirket İngiltere, ABD, Fransa, İtalya, Almanya, İspanya, Yeni Zelanda, Yunanistan ve Hollanda’da satışları takip ediyor ve rakamlar 5 Nisan’da biten haftaya ait.

İtalya’da, bira mayası satışları, verilere göre% 282 artışla ülkedeki herhangi bir üründe en yüksek artışı gördü. Alkollü içecek satışları da keskin bir artış gösterdi.

İtalyanlar da% 218 oranında domuz yağı satışı yapan gıda malzemeleri satın alıyor ve un, mascarpone, pasta malzemeleri ve portakal alımları da artıyor. İnsanlar yemek pişirirken de iyi görünmek istediler – kuaförlerin kapalı kalması nedeniyle saç renklendirici satışları% 148 arttı. Başbakan Giuseppe Conte Salı günü yaptığı açıklamada , İtalya’nın 4 Mayıs’tan itibaren kilitleme önlemlerini hafifletmeye başlayacağını söyledi .

İtalyanlar’ın aksine, Amerikalılar dondurulmuş kurabiye hamuru satışları% 454 artarken, işlenmiş gıdalara sürüler halinde dönüşüyor. Dondurulmuş pizza kitleri% 243 artarken, pizza kabuğu karışımları da% 100′den fazla arttı. Diğer popüler ürünler arasında yumurta ikameleri, kurutulmuş maya ve düşük kalorili alkolsüz içecekler vardı. Temizlik ürünleri de popülerdi, tek kullanımlık eldivenler ve çöp tenekesi koku gidericileri önemli satış artışları gördü.

Fransızlar da% 175 artışla maya satışıyla ülkedeki herhangi bir ürünün en yüksek kazancına dönüştü. Un, tatlı ve konserve domateslerin yanı sıra temizlik ürünleri de popülerdi. Çamaşır suyu satışları% 78 arttı ve banyo sabunu alımları% 65 arttı. Fransız yetkililer ülkenin kilitlenmesini Pazar gününden en az üç hafta uzattı.

Almanya’da en yüksek büyümeye sahip ürünler, ev temizleyicileri, temizlik mendilleri ve ev eldivenleriydi, belki de Pazartesi günü geçici olarak kaldırılan kısıtlama kısıtlamalarının öncüsü oldu . Almanlar ayrıca el kremi, maya, soğutulmuş taze hamur ve patates ürünleri almaya hevesliydi ve kurutulmuş patates köfte satışlarında% 74 artış gördü.

İngiltere’de fırın ürünleri satışları% 49 ile en yüksek artışa sahip, konserve et, makarna ve erişte de artış görüyor. Belki de ülke sıcak havanın tadını çıkardığı için barbekü yapan insanlar yüzünden sosis satışları da arttı. Başbakan Covid-19′dan kurtulurken Boris Johnson’ın yerine geçen Dışişleri Bakanı Dominic Raab, kilitlemeyi 7 Mayıs’a kadar uzattı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu