Biyografi

Yalçın Sezgin Kimdir? Biyografisi

Son Dakika Haberleri – Yalçın Sezgin 1967 yılında Korkuteli’nde dünyaya geldi. İlk, Orta öğrenimini bitirdikten sonra Lise eğitimini Antalya Çağlayan Lisesinde aldı. Yüksek öğrenimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamladı.

Kamuda İdari Yargı Hakimi Olarak Başladı.

Yalçın Sezgin kamudaki ilk görevine İdari Yargı Hakim adayı olarak başladı. Ankara Bölge İdare Mahkemesi ilk görev yeriydi ve Danıştay Tetkik Hakimliği ile Kayseri İdare Mahkemesi üyeliğine atandı.

Yalçın Sezgin’in Görev Yaptığı Yerler

İdari Yargı Hakimliğinden kendisinin talebi ve HSYK’nın muvafakatı sonrası Mülki İdare Amiri olarak unvan değişikliğine gitti. İlk görevinde üstün başarılı derece ile stajını tamamladı. Daha sonra Giresun Alucra Kaymakamı olarak atandı. Bundan sonra sırasıyla;

  • Diyarbakır Eğil Kaymakamı
  • Bingil Vali Yardımcısı
  • Bilecik Osmaneli Kaymakamı
  • Niğde Vali Yardımcısı
  • Rize Pazar Kaymakamı
  • Manisa Demirci Kaymakamı
  • Konya Akşehir Kaymakamı
  • Balıkesir Susurluk Kaymakamı

Görevlerinde bulundu. Rize Pazar Kaymakamı görevi esnasında dönemin valisi tarafından başarılı çalışmalarına istinaden yılın idareciliğine teklif edilen Yalçın Sezgin bu süre içinde KÖYDES ve diğer hususlarda gösterdiği başarıları nedeniyle Rize Vali Yardımcısı vekili olarak ta görev yaptı.

Manisa Demirci Kaymakamı olarak görev yaptığı süre içinde başarılı çalışmalar kendisini ön plana çıkardı. Bu süre içinde dönemin Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz tarafından Başarı Belgesi verildi. Yine burada 2013 yılında Manisa Valisi tarafından yılın idareciliğine aday gösterildi.

2017 Yılında Bucak Kaymakamı iken aynı zamanda kayyum olarak Bucak Belediye Başkan Vekilliğini de yürüttü.

Sıla Sezgin ile evli olan Yalçın Sezgin’in bir kız ve bir erkek iki çocuğu bulunuyor. 8 Ağustos 2019 yılında 268 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile Antalya Vali Yardımcısı olarak atanmış olup buradaki görevini halen yürütmektedir.

Biyografi sayfamızdan daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu