BankalarKredilerZiraat Bankası

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası, hali hazırda en avantajlı kredi imkânlarını sunan bankalardan birisi konumundadır. Gerek faiz seçenekleri, gerekse de ödeme seçenekleri ile çok avantajlı krediler müşterilere sunulmaktadır. Ziraat Bankası, bu kredilere başvuru şeklinde de gereken çeşitliliği yaratmaktadır. Kredilere şube, internet ya da mobil olarak başvuru imkânınız bulunmaktadır. İnternet üzerinden yapılan başvurularda sizlerden herhangi bir belge talep edilmemektedir, bunun nedeni ise sizin zaten ilgili bankanın müşterisi olmanızdır. Banka, sizin tüm evraklarınızı kayıt altında tutar ve sizlere kolaylık sağlamak adına internet üzerinden başvuru imkânı tanır.

Kredi Başvurusunda Ziraat Bankası

Başvurularını direkt olarak şubeden yapacak olan kişiler için Ziraat Bankası bazı belgeler talep etmektedir. Ziraat Bankası kredi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir diye baktığımız zaman, öncelikle sizlere önceden verilmiş ve sizin doldurmuş olduğunuz başvuru formu istenmektedir. Bu formda ne tip bir krediye başvuracağınız gibi bilgiler yer aldığı için bankalar bu formu sizlerden istemektedir. Bu aşamada banka sizlerden nüfus cüzdanınızı da istemektedir. Nüfus cüzdanının yerine sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi de olabilmektedir. Sizlerin kredi alıp alamayacağını esas olarak belirleyen belge ise, gelir dökümünüzdür.

Ziraat Kredileri

Bankalar sizlerden çalışma şeklinize göre gelir dökümünüzü istemektedir. Eğer emekli iseniz, bankalara emekli olduğunuzu belgelemek durumundasınız. Ücretli olarak çalışan bir kişi iseniz, son üç aya ait maaş dökümünü getirmeniz gerekecektir. Genel olarak bu belgeler kredi başvuru aşaması için yeterli olmaktadır. Ancak bunun yanında Ziraat Bankası, gerekli durumlarda sizlerden ek evraklar da talep edebilir. Bu talep edilen belgeleri de krediye başvuru aşamasında bankaya beyan etmek durumundasınız. Tüm bu işlemler sona erdikten sonra kredi başvurunuz en kısa süre içinde cevaplanacak ve onaylandıysa paranız sizlere hemen aktarılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu