BankalarYapı Kredi Bankası

Yapıkredi ATM Para Yatırma Limiti Ne Kadar Nasıl Yükseltilir Düşürülür?

ATM’ler günlük para işlerimizi halletmek için başvurduğumuz yollardan biridir. Para çekme, maaş çekme, avans çekme ve para yatırma işlemlerimizi yaparız. Bu sayede her sokakta görülebilen bankamatiklere gidip bankada sıra beklemek ve uğraşmak zorunda kalmayız. Ancak her bankanın sahip olduğu bir para yatırma limiti vardır. Bu genel olarak paranın miktarı değil banknot sayısına bağlıdır. Her ne kadar banka için daha fazla para almak avantajlı bir durum olsa da bankamatiğin belli bir para alma kapasitesi vardır ve buna uymak zorundadır. Para yatırma limiti olan bankalardan biri de Yapı Kredi bankasıdır.

Ne Kadar Yatırılır?

Yapı kredi bankalarına 10, 20, 50, 100 ve 200 TL’lik banknotlardan bir seferde en fazla 50 adet yatırabilirsiniz. Ancak ilave para yatırma seçeneğiyle 50 banknot daha bankaya yatırabilirsiniz. Bu sayede bankaya para yatırma limitiniz 100 banknota çıkmaktadır. Bu en yüksek para olan 200 TL olursa 20.000 TL ( yirmi bin lira ) olmaktadır. Ancak eğer daha fazla para yatırmak isterseniz direk olarak bankaya gidebilir ve müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz. Bu sayede 20 bin lira gibi bir meblağı bankamatikle yatırmak zorunda kalmazsınız ve başka bankamatik aramak zorunda kalmazsınız.

Günlük Para Yatırma Limitleri

Günlük para yatırma limitleri bankamatiklerin kapasitelerinden dolayı sınırlıdır. Ancak belirli bir miktarda para yatırılabilir. Eğer ATM’deki para miktarı azalır ya da artarsa banka görevliler gönderir ve gerekli işlemleri yapar. Bu sayede bir sonraki gün aynı şekilde para yatırmaya devam edebilirsiniz. Ancak yukarda da değindiğimiz gibi yüksek miktarda paranızı bankamatik yerine direk bankaya yatırmanız daha iyi olacaktır. Hem bu sayede daha fazla para da yatırabilirsiniz. Bankamatikle de 100 adet banknot sığdırmak zorunda kalmazsınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu