Memursun – Son Dakika Haberleri

Noterde Kredi Kartı Geçiyor mu?

Noterde Kredi Kartı Geçiyor mu?

Noterlerde işlem yapacak kişilerin sorguladığı hususlardan bir tanesi olan Noterde Kredi Kartı Geçiyor mu? Sorusu halen gelmeye devam ediyor. Özellikle araç satışı ve onay işlemleri ile vekaletname verilmesinde ön plana çıkan noterler yıllık bazda yaptıkları işlem hacmi ile dikkatleri çekiyor. Araç alımı yapan kişilerin maddi açıdan daha rahat hareket edebilmek adına satış işleminde kredi kartı kullanmak istemesinin nedeni.

Kredi Kartıyla Noter Ücreti Ödeme

Son yıllarda Noterlerde yeni uygulamalar ard arda gelmeye devam ediyor. Son olarak Güvenli Ödeme Sistemi ile yapılan alışverişlerde daha güvenli para ödeme sistemini ortaya koyan Noter kişilerin alışverişlerinde ve onay işlemleri ile diğer Noter işlemlerinde yapılacak masraf ödemesinin kredi kartı ile yapılmasına 3 Şubat tarihi itibariyle geçildi. Bu anlamda Ziraat Bankası Güvenli Ödeme Sistemi hakkında daha önce bilgi vermiştik. Noterde kredi kartı ödeme işlemine olanak verilmesinin ardından kartla yapılan işlem sayısı ve miktarı ise beklentilerin çok üstünde çıktı.

Noterler Ödeme Almaya Başladı

Kredi kartıyla Noter masrafı ödemek ilgi gördü. Bu aşamada Adalet Bakanlığı, Türkiye Noterler Birliği, İçişleri Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığının ortak çalışma yürütmesi sonrasında yıllardır beklenilen bir hizmet gerçekleşti. Aynı beklenti araç muayeneleri içinde geçerli. Yıllardır muayene ücretinin kartla yapılması için gerekli çalışmaların yapıldığı duyurulsa da henüz yürürlüğe girmiş değil. Türkiye’de faaliyette olan 1500 den fazla noter bulunuyor ve bunların hepsinde kartla ödeme alma işlemi yapılıyor.

Tüketicilerin taleplerinden birisi olan Noter’de kredi kartı ödeme işlemi ile milyonlarca ödeme yapıldığını belirtmek gerekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ